• Informacja o konkursie

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie wiedzy o piłce nożnej -„Poznaj Polskę na sportowo".

Konkurs adresowany jest do uczniów wwieku od 6 do 19 lat.

Do wygrania ciekawe nagrody m.in. zaproszenia namecz reprezentacji Polski w piłce nożnej na PGE

Narodowym w Warszawie.

Konkurs składa się z trzech etapów:Etap I (online) rozgrywany jest do 5 października 2022 r. -

aby wziąć w nim udział uczeń powinien rozwiązać quiz online na stroniewww.laczynaspilka.pl/quiz [1

wybierając właściwą kategorięwiekową.

Po zakończeniu quizu należy podać e-mail rodzica lub opiekuna prawnego na który wysłany zostanie mail z linkiem doformularza rejestracyjnego.

Quiz można wypełniać dowolną liczbęrazy i rejestrować dowolną liczbę wyników.

Zwycięzcami tego etapubędzie 25 chłopców i 25 dziewczynek z najlepszym wynikiem w swoim województwie w swojej kategorii wiekowej.

Zwycięzców zaprosimy dofinałów wojewódzkich!Etap II (wojewódzki) będzie rozgrywany stacjonarnie od

10października do 7 listopada 2022 r. i wezmą w nim udział zwycięzcyetapu I.

Na zwycięzców tego etapu czekają dwa zaproszenie do Warszawyna mecz reprezentacji Polski na PGE

Narodowym w dniu 16 listopada 2022r. oraz udział w wielkim finale konkursu.

Etap III (Wielki Finał) odbędzie się 17 listopada 2022 r. w studiuTelewizji Polskiej w Warszawie.

Wielki Finał zostanie rozegrany wformacie Wielkiego Testu Wiedzy w programie telewizyjnym na żywo.

Szczegóły dotyczące zasad konkursu znajdują się w Regulaminie [2]Konkursu.

Pomocne w udzieleniu prawidłowych odpowiedzi będąprzygotowane materiały

historyczne opublikowane w Bibliotece Piłkarstwa Polskiego.

Biuro Ministra

• Tworzymy własne muzeum

Uczniowie klas czwartych, których przygoda z historią dopiero się zaczęła, stworzyli w szkole własne muzeum pamiątek rodzinnych. Przynieśli różne przedmioty, książki, zdjęcia, monety, z których utworzyli ekspozycje, chętnie oglądane i oceniane przez ich starszych kolegów i nauczycieli. Nauczyli się wyszukiwać i opisywać zabytki, opowiadać o nich i je szanować, a przy okazji zdobyli mnóstwo świetnych ocen i dobrze się bawili. Udowodnili, że historia jest nauką jak najbardziej żywą i ciekawą.

• Dzień Chłopaka w klasie 1a

• Dziewczynki przygotowały dla chłopców piękne laurki oraz drobne upominki. Miłej atmosferze towarzyszyła radosna muzyka oraz gry i zabawy integrujące zespół klasowy. Wszystkim chłopcom dziewczynki z panią Darią życzyły uśmiechu, ładnego pisma, żadnych uwag oraz, żeby chodzenie do szkoły było przyjemnością

• Dzień Chłopaka w 0b

30. września to dzień pełen niespodzianek dla chłopaków! Dziewczynki z pomocą p. Ani, zadbały, by chłopcy czuli się w tym dniu wyjątkowo!

W wejściu sali, na schodzących się do zerówki chłopców czekały już dziewczynki, które nadawały chłopcom tytuł Super Chłopaka, zakładając im specjalne na tę okazję krawaty. Następnie chłopcy wykonywali zadania o charakterze sportowym. Dzięki zaangażowaniu rodziców, chłopcy otrzymali pojazdy do zabawy. Atrakcją dla wszystkich dzieci były zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Na koniec dziewczynki wręczyły chłopcom przygotowane przez siebie obrazki oraz dyplomy. Radość chłopców nie miała dziś końca... .

• Wycieczka trzecioklasistów

• W środę 28 września klasa 3a wybrała się na wycieczkę szkolną do Baja Pomorskiego w Toruniu!

Podróż w obie strony była prawdziwym wyzwaniem !

Jechaliśmy łącznie 4 pociągami i 2 autobusami

W spektaklu krok po kroku przedzieraliśmy się przez najgłębsze zakątki tropikalnej puszczy, poznając panujące w niej prawa, zwyczaje, tajemnice i sekrety. Jak się okazało, reguły panujące w świecie zwierząt niewiele różnią się od tych, które tworzą ludzie...

Podczas wycieczki dzieci uzupełniały dzienniczek i rozwiązywały zadania przygotowane przez wychowawcę. Trzeba było mieć oczy szeroko otwarte na wszystko to co działo się dookoła . Nie zabrakło toruńskich pierników i zdjęcia z Mikołajem Kopernikiem.

To była wspaniała przygoda!

Wychowawca klasy 3a - E. Adamczyk-Cękała

• Projekt: Sportowa Klasa

• Dnia 29.09.2022 r.(czwartek) w SP w Kotomierzu wystartował projekt „SPORTOWA KLASA" organizowany przez #FundacjaAktywnegoRozwoju, przez 8 tygodni uczniowie klasy 3 będą doskonalili swoje umiejętności i sprawności motoryczne. Uczniowie na dobry start otrzymali koszulki i worki na w-f, które jak widać dodają im mocy i chęci do zajęć !!!

Opiekun i realizator projektu w SP Kotomierz:

M. Drożyński