• Wigilia Przedszkolaków

     •  

      W świątecznej atmosferze, przy dźwięku kolęd , stole zastawionym smakołykami oraz zapachu choinki, pod którą Gwiazdor zostawił nam prezenty, obchodziliśmy grupową wigilię. Łamiąc się opłatkiem życzyliśmy sobie wszyscy Wesołych Świąt.

      M. Perlik

     • Świąteczny wyjazd

     •  

      Klasy 6,7 i 8 wraz ze swoimi wychowawczyniami w świątecznym nastroju wybrały się do kina na film pt. "Uwierz w świętego Mikołaja". Kolejną atrakcją było wzięcie udziału w wystawie zwierząt egzotycznych. Młodzież z zainteresowaniem obejrzała przeróżne gady, a co odważniejsze osoby mogły pogłaskać i wziąć do ręki niektóre z nich. Na zakończenie wszyscy wzięli udział w świątecznej sesji fotograficznej, która wprowadziła wszystkich w magię świąt Bożego Narodzenia.

      A.Żabicka

      A. Piaskowska

      E. Tuchółka

      P. Zalewska

     • Dzień Wolontariusza

     • #EmpatycznaKlasa #MisjaGrudzień2023, to przede wszystkim Dzień Wolontariusza. Przedstawiciele Koła Wolontariatu uczestniczyli w Gminnej Gali Wolontariatu i warsztatach Gminnego Ośrodka Kultury (wykonali maskotki dla dzieci z Zespołem Downa). W szkole zaś brali udział w warsztatach dotyczących pomagania w czasie wojny (na podstawie materiałów #PolskaAkcjaHumanitarna) oraz sprawdzali swoją wiedzę podczas quizu wolontarystycznego.

      Młodzież nie ustaje oczywiście w organizacji akcji pomocowych. Wysłaliśmy już kartki do Polaków mieszkających na kresach wschodnich, a teraz przeprowadzamy Górę Grosza (#TowarzystwoNaszDom).

      Pozdrowienia dla wszystkich obecnych wolontariuszy oraz absolwentów.

      E. Urbańska

     • Magiczne krzesła

     •  

      Podczas omawiania lektury ,,Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” uczniowie klasy 4b własnoręcznie wykonali miniatury krzeseł. Krzesło z lektury było magiczne i spełniało życzenia, dlatego też każdy z uczniów musiał wymyślić swoje życzenie. Poniżej wyjątkowe prace uczniów. Oby wszystkie życzenia się spełniły!

      M. Burkwicz

     • Działania Wolontariatu

     •  

      Wolontariuszki Szkolnego Koła Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Kotomierzu stały się ambasadorkami samobadania piersi w swojej społeczności lokalnej. Dzięki grantowi fundacji Akcja Menstruacja, zostały zakupione fantomy z guzami różnej wielkości i łatwości ich wykrywania. Dziewczyny uczestniczyły w warsztatach poprowadzonych przez nauczycielkę biologii Annę Żabicką, na których rozmawiały o istocie samobadania i możliwościach, które daje fantom. Następnie same zapraszały inne koleżanki oraz pracownice szkoły do ćwiczeń. Przekazały także ulotki, których wzór został udostępniony przez fundację Wsparcie na Starcie. Kolejnym etapem projektu, będzie włączenie mam naszych uczniów i uczennic.

      Dziękujemy fundacji Akcja Menstruacja także za cykliczne wyposażanie naszych szkolnych łazienek w pudełka menstruacyjne.

      E. Urbańska

     • WYNIKI KONKURSU NA WYKONANIE „ŚWIĄTECZNEJ SKARPETY”

     •  

      Konkurs skierowany był do uczniów klas 4-8 SP.

      Celem konkursu było:

      ( rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację świąt Bożego Narodzenia,

      ( popularyzacja działań plastycznych i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych,

      ( rozbudzanie wrażliwości estetycznej.

      Wykonane przez uczniów świąteczne skarpety zachwyciły pomysłowością, starannością i estetyką wykonania.

      Wyniki konkursu:

      I miejsce – Julia Ziemer kl.4b

      I miejsce – Oliwia Łaska kl.4b

      II miejsce – Filip Drozdowski kl.4a

      III miejsce – Wiktoria Bronikowska kl.4a

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz oceny celujące plastyki. Zwycięzcy dodatkowo nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców przy SP w Kotomierzu.

      Zwycięzcom serdecznie gratuluję!

      Dziękuję za każdą pracę, za zaangażowanie i poświęcony czas.

      Organizator: Aleksandra  Kulpa

     • Informacja o zajęciach dodatkowych w naszej szkole

     •  

      Od środy - 13.12.2023 r. ruszają darmowe zajęcia z piłki nożnej dla uczniów klas 5-8.

      Wszystkich chętnych zapraszamy na godzinę 17:00, wejście przy sali gimnastycznej

      Planowane dni zajęć dodatkowych to: poniedziałki, środy, piątki.

      Do zobaczenia!

     • Szkolny Przegląd Angielskiej Piosenki Świątecznej...

     •  

      W czwartek 7 grudnia uczniowie klas 1-3 zgromadzili się w pięknie udekorowanej sali nr 5 by uczestniczyć w Szkolnym Przeglądzie Angielskiej Piosenki Świątecznej. Trzynastu małych wykonawców odważyło się zaprezentować świąteczne piosenki. Jury miało trudne zadanie wyłonić 3 występy, które będą reprezentować naszą szkołę na konkursie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrczu w dniu 19 grudnia. I miejsce zajęła Maja Bruska (kl. 3), II miejsce duet Emilii Dalak i Oliwii Kwiatkowskiej (kl. 2), zaś miejsce III przypadło Ignacemu Modlisz (kl. 1). Jury wyróżniło też występy Amelii Pipczyńskiej z kl. 2b oraz Amelii Wójcik z kl. 3. Gratulujemy wszystkim wykonawcom i życzymy sukcesów na kolejnym etapie konkursu.

      A. Szmyd

     • Wręczenie nagród

     •  

      Dnia 6 grudnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu wiedzy o Stefanie Żeromskim. Gratulujemy serdecznie uczniom klasy 5 (Sofia i Witold Pardo, Oliwier Głodek), którzy okazali się bezkonkurencyjni !!!

      P. Zalewska

     • Zapoznanie z lekturą...

     •  

      W tym tygodniu, uczniowie z klasy 2 b, poznali lekturę A. Cz. Centkiewiczów "Zaczarowana zagroda". Podsumowaniem zdobytej wiedzy, było wykonanie butelkowych pingwinów i makiety zagrody.

      B.Skrzypczyńska

      L.Kwiatkowska