• Płynąć po sukces!

     •  

      Nadia Kozłowska, uczennica klasy 5b, oprócz szkolnych obowiązków znajduje również czas na cotygodniowe treningi pływania. Dzięki swojej determinacji i ciężkiej pracy wielokrotnie osiągała sukcesy. Ostatnie z nich to:- 21.10.2023r. Sprint Cup Kołobrzeg - 3. miejsce stylem grzbietowym na dystansie 50 m oraz 6. miejsce stylem dowolnym na dystansie 50 m,- 25.11.2023r. Mali Mistrzowie Grudziądz - 6. miejsce stylem grzbietowym na dystansie 50 m (w tym pobity rekord życiowy).Rekordy życiowe Nadii:- styl dowolny - 42,90 s,- styl grzbietowy - 48,63 s.Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

      M. Burkwicz

     • Świętowanie Andrzejek w klasach drugich

     •  

      Uczniowie z klasy 2a i 2b wspólnie świetowali Andrzejki. Samodzielnie przygowali wróżby i zadania andrzejkowe. Było sporo śmiechu, zabawy przy muzyce i słodkości.

      D. Grądziel

      L. Kwiatkowska

      B. Skrzypczyńska

     • Święto czekolady

     •  

      Słodki wtorek w ramach Szkolnego kalendarza adwentowego uczciliśmy nie tylko jedzeniem, ale także tańczeniem czekolady podczas długiej przerwy. Zabawa była pyszna!

      A. Drożyńska

     • Koło gier planszowych

     •  

      Dzieci uczęszczające na koło gier planszowych same zdecydowały w jaką grę planszową zagrają. Podczas gier panowała wyjątkowa atmosfera pełna skupienia, wyczekiwania i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

      D. Grądziel

     • Ogłoszenie konkursu

     •  

      KONKURS

      Świąteczna skarpeta

      Konkurs dla klas 4-8 SP

      Technika: dowolna

      Rozmiar: A4 – kartka techniczna

      Termin: 4 grudnia 2023 r.

       

      Organizator:

      Aleksandra Kulpa

     • Pokaz rycerski w Kotomierzu

     •  

      Uczniowie klas 1-8 szkoły w Kotomierzu mogli zapoznać się z życiem i walką rycerzy średniowiecznych podczas pokazu przygotowanego przez grupę Rekonstrukto z Lublina. Obejrzeli zbroję, miecze, topory, buzdygany i wiele innych akcesoriów, mogli posłuchać, a następnie zobaczyć, jak wyglądała walka i zastosowanie poszczególnych przedmiotów. Zajęcia były prowadzone dynamicznie, a publiczność żywo zainteresowana, o czym świadczyła reakcja uczniów na niektóre elementy pokazu, szczególnie w młodszej grupie klas 1-4. Rycerze i średniowiecze potrafią rozbudzić wyobraźnię lepiej niż niejedna gra komputerowa, więc możliwość bezpośredniego kontaktu z nimi na pewno została w pamięci uczniów - przynajmniej przez godzinę po pokazie, gdy spadł gęsty pierwszy śnieg i wszystko inne straciło znaczenie.

      A. Drożyńska

     • Plakaty o wynalazkach XIX wieku

     •  

      Uczniowie klasy 7. wykonali na lekcjach historii plakaty na temat najciekawszych wynalazków XIX wieku: żarówki, samolotu, parowca itp. Na każdym plakacie znalazły się informacje o wynalazcy, wyglądzie i zastosowaniach pierwszego modelu danego wynalazku oraz porównanie do dzisiejszego. Wykonanie tych prac umożliwiło uczniom rozwinięcie swojej pomysłowości, np. plakat na temat żarówki ma kształt żarówki, a twórcy plakatu o samolotach nie ograniczyli się do pokazania dwóch modeli (pierwszy i nowoczesny), tylko przedstawili całą oś czasu i ewolucję samolotów. Wszyscy uczniowie otrzymali oceny, a ich prace są wyeksponowane na korytarzu obok sali historycznej. Zapraszamy do obejrzenia.

      A. Drożyńska

     • Szkolny kalendarz adwentowy

     •  

      Historia to nauka, która uczy pokory i przyznawania się do błędów. Przez 25 lat wykładania jej co najmniej setki razy musiałam prostować swoje błędy i na pytania uczniów odpowiadać: nie wiem!, bo nie sposób wiedzieć wszystkiego. Może właśnie dlatego teraz bez żalu przyznaję się do kolejnego błędu: przyśpieszyłam adwent o tydzień. Szkolny kalendarz adwentowy przygotowany przez Samorząd Szkolny i klasę ósmą jest gotowy, wisi już na gazetce i czeka na poniedziałek rano, gdy nastąpi otwarcie pierwszego zadania - a tymczasem prawdziwy adwent zaczyna się dopiero za tydzień, 4.grudnia. Mój błąd, przepraszam, nie sprawdziłam tego dokładnie wcześniej. Co teraz z tym zrobić? Możemy pominąć pierwszy tydzień i nie otwierać zadań - ale trochę szkoda, prawda? Wobec tego proponuję jednak zacząć już w poniedziałek i przedłużyć naszą zabawę o tydzień - nikogo w ten sposób chyba nie skrzywdzimy. A zatem - 27.listopada rano, tuż przed pierwszą lekcją - Samorząd Szkolny zaprosił wszystkich uczniów na półpiętro, gdzie zostało uroczyście otwarte pierwsze zadanie adwentowe. Wykonując codziennie jedno zadanie będzie można uzyskać zwolnienie z odpowiedzi ustnej i zadania domowego, przesunięcie terminu kartkówki lub pracy klasowej, a przede wszystkim - dobrą zabawę. Zadania będą codziennie udostępniane też na stronie szkoły. Życzę dobrej zabawy (nieco dłuższej w tym roku) i - byle do świąt!

      A. Drożyńska

     • Tolerancja

     •  

      Uczennica Julia Langowska na zajęciach z panią Darią Grądziel wykonała pracę konkursową na temat tolerancji.

      D. Grądziel

     • Dzień Misia w klasie 3

     •  

      Miś na smutki i radości.

      Miś gdy coś Cię bardzo złości.

      Miś gdy czasem jest Ci źle.

      Miś gdy gorzej czujesz się.

      Dziś Dzień Pluszowego Misia...

      Więc go utul mocno dzisiaj!

       

      Klasa III z Panią Anią

     • Dzień Pluszowego Misia

     •  

      25 listopada obchodzone jest Święto Pluszowego Misia. Uczniowie klasy pierwszej wyrazili chęć przyniesienia swoich pluszaków dzień przed tym wydarzeniem.

      Po przyjściu pod klasę otrzymałam informację od uczniów, że w klasie czeka na mnie niespodzianka. Po wejściu do klasy uczniowie ustawili się za ławkami, a na ich miejscu siedziały pluszaki .

      Po miłym rozpoczęciu wspólnego spotkania przypomnieliśmy sobie historię powstania Pluszowego Misia, następnie chętni uczniowie wspomnieli skąd mają swojego misia lub inną przyniesioną maskotkę i jak ją nazywają.

      A. Zaręba

     • Akademia Bezpiecznego Puchatka

     • Uczniowie klasy pierwszej uczestniczą w ogólnopolskim Programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka", obejmującym tematykę związaną z bezpieczeństwem:

      1) bezpieczeństwo w szkole

      2) bezpieczeństwo na drodze

      3) bezpieczeństwo w domu

      4) bezpieczeństwo w Internecie

      5) bezpieczne relacje z rówieśnikami

      Po przeprowadzonych zajęciach dzieci zweryfikują swoją wiedzę zdobytą podczas specjalnych zajęć Akademii rozwiązując na stronie programu Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa.

      Obecnie uczniowie zdobyli, poprzez udział w zajęciach 3 supermoce: uważność, ostrożność i odpowiedzialność. Mam nadzieję, że zdobyta wiedza będzie właściwie wykorzystywana przez wszystkich uczniów w praktyce.

      A. Zaręba

     • Dzień życzliwości

     •  

      21 listopada klasa 2a z okazji dnia życzliwości przygotowała karteczki z miłymi słowami dla wszystkich uczniów i pań uczących w klasach 1-3.

      D. Grądziel

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

     •  

      20 listopada to szczególny dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

      Dzisiaj dzieci z Oddziału przedszkolnego „0” poznały prawa dziecka zapisane w Konwencji o Prawach Dziecka. Najpierw posłuchały wiersza Marcina Brykczyńskiego pt. „O prawach dziecka”, następnie obejrzały film edukacyjny i wykonały plakat.

      K. Drozdowska

       

     • Zmiana terminu Pokazu rycerskiego

     •  

      W związku z dużą ilością chętnych na pokaz rycerski w naszej szkole nastąpiła drobna zmiana terminu: zamiast w poniedziałek 20.11. pokaz odbędzie się w piątek 24.11. Nadal można się zgłaszać na pokaz, wystarczy przynieść zgodę rodziców i 8 zł. Zapraszam.

      A. Drożyńska

     • Biegane dyktando...

     •  

      Sprawdzanie i utrwalanie wiedzy wcale nie musi być nudne i stersujące. Przekonali się o tym uczniowie klasy 2b podczas dyktanda bieganego. Dzieci w parach podzieliły się rolami na "biegacza" i " sekretarza". Teksty, dla każdej pary inne, umieszczone były w różnych miejscach w klasie i na korytarzu. Zadaniem "biegacza" było przeczytanie, zapamiętanie tekstu i podyktowanie go "sekretarzowi" ze szczególnym uwzględnieniem pisowni wyrazów z "ó" wymiennym i w końcówkach " -ów", "-ówka". W połowie zadania dzieci zamieniały się rolami. Na koniec, w parach dokonały samooceny koleżeńskiej.

      L. Kwiatkowska

      B. Skrzypczyńska