• Szkolny pokaz talentów

     •  

      Szkolny pokaz talentów - filmik

      W ostatnim tygodniu roku szkolnego, w dniu 20.czerwca, każdy utalentowany uczeń Szkoły Podstawowej w Kotomierzu miał możliwość zaprezentować swoje zdolności w szkolnym pokazie talentów. Uczniowie klas 1-8 mogli wybrać sobie jedną z ocenianych kategorii: talent plastyczny (dowolna forma pracy) lub inny, np. śpiew, gra na instrumencie, taniec, akrobacja. Chętni zgłosili się z wszystkich klas, mimo upału świetnie się zaprezentowali, a całą imprezę zakończył wspólny taniec pod kierunkiem Samorządu Szkolnego (Natalia i Amelia). Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek – bo przecież nie o nagrody chodziło. Co roku uczestników pokazu jest więcej, coraz chętniej uczniowie biorą w nim udział, przełamując swoją nieśmiałość, lęk przed wystąpieniem publicznym, zdobywając oklaski od kolegów i koleżanek - i to jest najważniejsza nagroda do zdobycia. Do zobaczenia za rok!

      A. Drożyńska

     • Akademia z okazji zakończenia roku szkolnego

     •  

      Akademia klas 1-3 oraz grup przedszkolnych z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023 - fotorelacja

      Przebieg uroczystości:

      - występ artystyczny uczniów klas trzecich / pożegnanie I etapu edukacyjnego,

      - występy uczniów klasy drugiej, pierwszych oraz dzieci z grup przedszkolnych,

      - podziękowania skierowane do Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Grzegorza Rutkowskiego,

      - niespodzianki uczniów klas trzecich,

      - wspólny taniec.

     • Podsumowanie udziału w programie profilaktycznym

     •  

      W tym tygodniu odbyły się ostatnie zajęcia z trwającego cały rok szkolny programu profilaktycznego „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej". W programie uczestniczyli uczniowie z klas 3a oraz 3b. Całoroczną wspólną pracę podsumowaliśmy na piknikach, które przygotowali uczniowie.

      M. Basińska

      psycholog szkolny

       

     • Wycieczka do Stegny


     • Dnia 16 czerwca klasy 5-7 pod opieką swoich wychowawców wybrały się na wycieczkę szkolną nad morze. Dzieci miały okazję zobaczyć Mierzeję Wiślaną oraz podziwiać z punktu widokowego przekop na mierzei. Pogoda była piękna, więc uczniowie spędzili kilka godzin na plażowaniu w Stegnie. Po obowiązkowym zakupie pamiątek młodzież udała się do zabytkowego kościoła w Stegnie. Ta siedemnastowieczna świątynia zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie. Wnętrze kościoła okazało się wyjątkowo piękne. Na zakończenie pobytu nad morzem uczniowie udali się do muzeum bursztynu. Tam wysłuchali wyjątkowo ciekawej prelekcji na temat złota Bałtyku-bursztynu. Dzieci zadowolone i opalone wróciły do domów, planując już kolejną wycieczkę.

      A. Piaskowska

      E. Tuchółka

      P. Zalewska

      A. Żabicka

       

     • Żywa lekcja muzyki

     • Filmik

      Nasza żywa lekcja muzyki, a na nią zaprosiliśmy Pana Jacka - wuefistę, który tym razem nie pokazywał nam ćwiczeń sportowych, a przeniósł nas w świat dźwięków akordeonu. Mogliśmy przysłuchać się barwie tego instrumentu, mogliśmy także sami spróbować gry na nim gry, a także śpiewać przy jego akompaniamencie.

      A. Kalisz

       

     • Udział w Akademii Bezpieczeństwa - bezpieczne wakacje 2023

     •  

      Dnia 14.06.2023r. klasy 5, 6 oraz 7 wzięły udział w „Akademii Bezpieczeństwa - bezpieczne wakacje 2023". Głównym celem wycieczki do Myślęcinka była edukacja uczniów w zakresie bezieczeństwa w ruchu drogowym, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz bezpiecznego korzystania z wypoczynku nad wodą czy bezpieczeństwa w trakcie wakacyjnych podróży. Do współpracy włączyły się służby mundurowe z naszego regionu oraz organizacje zajmujące się profilaktyką społeczną.

      P. Zalewska

     • Gratulujemy!

     •  

      W piątek nasza utalentowana uczennica klasy pierwszej odebrała nagrodę za zajęcie II miejsca w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Portret Kopernika".

      Gratulujemy!

      L. Kwiatkowska

      B. Skrzypczyńska

     • Święto Mamy i Taty w oddziale przedszkolnym 0b

     •  

      Święto Mamy i Taty - taniec i instrumentacja muzyczna

      Święto Mamy i Taty - piosenki, wiersze

       

      Miłość i wdzięczność...

      to hasła przewodnie towarzyszące podczas Święta Mamy i Taty zorganizowanym w oddziale przedszkolnym 0b.

      Cała uroczystość była niespodzianką dla Rodziców, ponieważ wszystkie przygotowania odbywały się sukcesywnie, wyłącznie w naszej sali.

      Przygotowanie wymagało pracy, ale sprawiło nam wiele radości, a nawet i wzruszeń, które pojawiały się już w trakcie prób.

      Dzieci naprzemiennie zaprezentowały tematyczne piosenki, wiersze, a także instrumentację muzyczną z użyciem Bum Bum rurek i taniec z chustami do utworu Ballada dla Adeliny.

      Po części artystycznej obdarowały swoich Rodziców przygotowanymi prezentami.

      Było bardzo wzruszająco...

      Dziękujemy Rodzicom za obecność, to było dla nas ważne wydarzenie, w którego przygotowanie włożyliśmy całe swoje serca .

      A. Zaręba