• Dzień Chłopaka w klasie 2a

     •  

      Dzień chłopaka w klasie 2a upłynął pod znakiem wielu pozytywnych emocji. Brawo dla koleżanek z klasy, które z pełnym zaangażowaniem przygotowały zadania dla chłopców.

      D. Grądziel

     • Urodziny w Oddziale przedszkolnym

     •  

      Niech Ci słonko ciepło gra,

      Niech Twój uśmiech długo trwa,

      Nie trać swej wesołej minki,

      Bo dziś Twoje urodzinki.

      Wszystkiego najlepszego dla Maurycego, który właśnie skończył 6 lat!

     • Udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Klasa w terenie"

     •  

      Facebook - filmik

      Nasza szkoła, a dokładniej klasa 2b bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Klasa w terenie". Głównym celem tego projektu jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Korzystając z przepięknej wrześniowej pogody, zrealizowaliśmy trzy zadania. Rozpoczęliśmy od obserwacji otaczającej przyrody, następnie wykonaliśmy pracę z darów natury i stworzyliśmy niepowtarzalne bransoletki. Wczoraj zaś, wybraliśmy się na pobliskie nieużytki, aby poobserwować niebo. Pogoda zrobiła nam psikusa i wyjątkowo na niebie, nie pojawiła żadna chmurka. Na szczęście dzięki książkom, ilustacjom, dobrej pamięci i jeszcze lepszej wyobraźni dzieci, udało nam się wykonać zadanie, jakim było malowanie nieba w plenerze. Zadowoleni, trochę ubrudzeni, wróciliśmy do szkoły, niosąc w grupach niezwyłe dzieła.

      B. Skrzypczyńska

      L. Kwiatkowska

     • Wygrana w konkursie fotograficznym

     •  

      „Siłą jest zespół! Można dużo zrobić w pojedynkę,

      ale największe sukcesy osiąga się przy wsparciu innych."

      [Piotr Śliwiński]

      Miło mi oficjalnie ogłosić, że I miejsce w konkursie zorganizowanym przez Fotografia mmila należy do uczniów naszej szkoły!

      Pozostawiony komentarz liczy łącznie ponad 500 polubień!

      Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna za zaangażowanie i okazane wsparcie!

      A. Zaręba

     • Wesołe zabawy z grupą Funmiki

     •  

      Po uroczystości Pasowania na Przedszkolaka i Starszaka przyszła kolej na kolejną atrakcję dla najmłodszych. W ramach obchodów Tygodnia Przedszkolaka gościła u nas grupa eventowa Funmiki, która porwała do tańca wszystkie dzieci. Zabawom nie było końca. Uśmiechy nie schodziły z ust naszym milusińskim. Motywem przewodnim zabawy było spotkanie z bajką, toteż nie zabrakło znanych dzieciom postaci takich jak Elza, Czerwony Kapturek czy Bing. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich maluszków i starszaków.

      M. Perlik

     • Pasowanie na Przedszkolaka

     •  

      28 września to ważna data dla każdego maluszka. Dziś bowiem Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania. Dzieci przypomniały zasady obowiązujące każdego przedszkolaka oraz zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Znalazł się również czas na słodki poczęstunek.

      M. Perlik

     • Informacja

     •  

      Szanowni Państwo,

      zaprzyjaźniona z naszą szkołą Fundacja Chcepomagam organizuje konwój humanitarny do domów dziecka oraz Centrum Matki i Dziecka w Ukrainie. Chcemy dołączyć do akcji pomocowej i w związku z tym przeprowadzić zbiórkę darów, o które wymienione placówki proszą i wskazują jako potrzebę.

      W oznaczonych miejscach szkoły można zostawiać:

      artykuły szkolne, papiernicze, środki higieniczne i myjące np. mydła, żele pod prysznic, płyny do prania itp. oraz produkty dla niemowląt takie jak wilgotne chusteczki, pieluchy rozmiary 2-6, mieszanki mleczne dla dzieci do roku oraz przeciery warzywno-owocowe.

      Zbiórka trwa do 16 października.

      E. Urbańska i wolontariusze

     • To już ostatnie dni konkursu...

     •  

      Przypominamy o trwającym konkursie plastycznym.

      Wykonane prace proszę dostarczać do wyznaczonych osób.

      Termin oddania pracy: do 6 października.

      Zachęcamy do udziału!

     • Muzeum historyczne klasy 4b

     •  

      Uczniowie klasy 4b przygotowali dziś niespodziankę dla swoich koleżanek i kolegów z innych klas: prawdziwe muzeum eksponatów historycznych. Przynieśli swoje pamiątki rodzinne, w tym zdjęcia, dokumenty, znaczki pocztowe, medale, monety, narzędzia, sprzęty kuchenne i wiele innych, z których utworzyli cztery ekspozycje. Każdy eksponat był starannie opisany. Następnie uczniowie innych klas kolejno zwiedzali muzeum, zadawali pytania, mogli dotknąć niektórych przedmiotów lub dowiedzieć się, jak one działały. Każdy zwiedzający otrzymał jeden punkt, który mógł przyznać dowolnej ekspozycji. Po zamknięciu muzeum czwartoklasiści policzyli punkty i grupa, która zebrała ich najwięcej, otrzymała ocenę celującą. Niezależnie od ocen była to lekcja pełna emocji i frajdy, zarówno dla zwiedzających, jak i dla organizatorów wystawy.

      A. Drożyńska

     • Gratulacje

     •  

      Uczennica klasy 5a - Olga Szuster oraz Absolwentka naszej szkoły Natalia Nenczak zostały laureatkami konkursu fotograficznego o tematyce ekologicznej organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy.

      Olga zdobyła wyróżnienie w kategorii wiekowej 7-12 lat

      Natalia I miejsce w kategorii 13-18 lat

      Warto wspomnieć, że dziewczyny były jedynymi laureatkami z naszej gminy.

      Gratulujemy sukcesu!

     • Usłysz swoje dziecko!

     • Usłysz swoje dziecko! − serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkanie psychoedukacyjne dla rodziców i opiekunów, które odbędzie się 26.09.2023 r. o godz. 17 w auli Zespołu Szkół Zawodowych w Koronowie, ul. Dworcowa 53.

      • Jak komunikować się z nastolatkiem? Czy robię to dobrze?

      • Jak dostrzec u dziecka kryzys emocjonalny, psychiczny?

      • Co robić gdy dziecko doświadcza trudności? Kiedy i jak reagować?

      • Co mówić, a czego absolutnie nie?

      • Gdzie szukać pomocy i wsparcia?

      To tylko niektóre z pytań, jakie zadają sobie rodzice i opiekunowie na każdym etapie wychowania dziecka. Udział w spotkaniu będzie pomocny w szukaniu na nie odpowiedzi, a także wyposaży w narzędzia niezbędne do otwartego, skutecznego i empatycznego komunikowania się z nastolatkiem.

      Spotkanie poprowadzi Pani Magdalena Masłowska − doświadczony pedagog, suicydolog, terapeuta pedagogiczny, edukator bezpieczeństwa cyfrowego, w bieżącej pracy podejmujący szereg działań mających na celu wsparcie i pomoc dzieciom i młodzieży oraz ich rodzinom w kryzysie, traumie, trudnej sytuacji życiowej, zagrożonych uzależnieniem, współautor i realizator programów edukacyjnych i profilaktyczno-wychowawczych.

      Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

      Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 25.09.2023 r. na adres mailowy m.augustyniak@kujawsko-pomorskie.pl w tytule wiadomości wskazując datę spotkania.

      Prosimy o przybycie 20 minut przed rozpoczęciem spotkania.

      Organizatorem spotkania jest Departament Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach kampanii Kujawsko-Pomorskie działa z GŁOWĄ.

      Organizację i promocję spotkań wspiera Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy.

     • Tajemnicze kipu w sali historycznej

     •  

      Na drzwiach magazynku w sali nr 1 pojawiło się tajemnicze kipu - pionowe wiszące paski z wyciętymi znaczkami. Uczniowie pytają, co to jest, więc objaśniam: jest to punktacja w grywalizacji klasy 6. Dlaczego właśnie klasy 6? Bo uczniowie tej klasy są zbyt mało aktywni na lekcjach, zamiast rozmawiać z nauczycielem i zadawać pytania, chowają się jak ślimaki w skorupkach - dlatego postanowiłam trochę ich zmotywować i zaproponowałam tzw. grywalizację. Oprócz normalnej nauki i ocen mogą zdobywać punkty za aktywność, np. za zgłoszenie się do odpowiedzi lub wystąpienie przed klasą. Nagrodami za aktywność nie są oceny, tylko inne wyróżnienia, np. uczeń, który w danym miesiącu uzyskał najwięcej punktów, będzie mógł poprowadzić ostatnią lekcję - we wrześniu będzie to Oskar. Jego lekcję zobaczymy już w tę środę i nie mogę się jej doczekać.

      Wiem, że uczniowie klas czwartych i piątych też chętnie wzięliby udział w takiej grywalizacji, ale oni już są zbyt aktywni na lekcjach i nie potrzebują zachęcania. Chyba, że zacznę przyznawać punkty za grzeczne zachowanie i ciszę - ale to już jest premiowane oceną z zachowania. W sumie to dobrze, że tylko w jednej klasie jest taki problem, który na pewno wspólnie rozwiążemy. Trzymam kciuki za klasę szóstą.

      A. Drożyńska

     • Miłe spotkanie...

     •  

      W poniedziałek uczestniczyliśmy w miłym spotkaniu z Oliwią, koleżanką z zerówki. Czekaliśmy na ten dzień, by uczniowie mogli życzyć sobie wzajemnie pomyślności w klasie pierwszej i co za tym idzie w pełnieniu nowych obowiązków.

      Oliwii życzymy powodzenia w nowej szkole, wspaniałych, nowych przyjaźni i niezapomnianych przygód!

      W spotkaniu uczestniczyli również nasi młodsi koledzy i koleżanki, którzy w zeszłym roku byli częścią naszej grupy .

      A. Zaręba

       

     • Udział w konkursie fotograficznym

     •  

      Szanowni Państwo!

      Klasa 1 bierze udział w konkursie organizowanym przez Fotografia mmila, w którym do wygrania jest sesja fotograficzna.

       

      Osoby chcące pomóc prosimy o polubienie komentarza pozostawionego przez p. Anię Zaręba

      (wchodzimy w poniższy link, następnie pod postem odszukujemy danego zgłoszenia).

      Za pomoc - serdecznie dziękujemy!

      Fotografia mmila | Facebook

       

     • Talenciaki

     •  

      Piękny wynik! Dziękujemy!

      Zbieramy dalej, by  jeszcze bardziej zwiększyć ilość punktów!