• Eksperymenty w oddziałach przedszkolnych

• Dzieci z zerówek odwiedziła niedawno Pani Nauka. Dzieci porównywały i mierzyły objętość płynów, przelewały, a także z rozbawieniem obserwowały nie do końca udany eksperyment.

B.Skrzypczyńska

• Ogłoszenie konkursu

• KONKURS FOTOGRAFICZNY

- „ZWIERZĘTA W OBIEKTYWIE”

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4 - 7SP w Kotomierzu, zainteresowanym fotografią, lubiącym fotografować lub chcącym poszerzyć swoje umiejętności fotograficzne.

Tematem przewodnim są zwierzęta oraz ich życie. Konkurs ma na celu uwrażliwianie odbiorców na los i potrzeby zwierząt, wzbudzanie zainteresowania ich życiem oraz ukazanie jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

1. Zgłoszone fotografie w konkursie muszą być wykonane osobiście przez uczestnika konkursu.
            2. Każdy uczestnik dostarcza maksymalnie dwa zdjęcia, przedstawiające zwierzęta (np. domowe, hodowlane, leśne, ptaki, owady, zwierzęta egzotyczne itp.).
            3. Zdjęcia należy przesłać do 205.2022 r. na adres mailowy: a.kulpa@edupolis.pl.
            4. Zdjęcia, na których widnieją osoby będą wyłączone z konkursu.
            5. Prace wysyłane na adres mailowy powinny być opatrzone tytułem „Konkurs fotograficzny” oraz należy podać imię i nazwisko oraz klasę uczestnika konkursu.

Organizator:

Aleksandra Kulpa 😊

• Prace uczniów

• Las to niewątpliwie najcenniejszy skarb, to wielki organizm bez którego nasze życie byłoby niemożliwe!

Każdy z nas bywa w lesie na grzybach, zbiera jagody, słucha śpiewu ptaków, podziwia w lesie widoki, rozkoszuje się ciszą i spokojem płynącym z leśnych ostępów.

Klasa 2a na zakończenie tematu dotyczącego ochrony środowiska wykonała przepiękne prace w zespołach przedstawiające las i jego mieszkańców.

Wychowawca 2a - E. Adamczyk-Cękała

• Serdeczne Karteczki dla Lekarzy Weterynarii

• W kwietniu uczniowie uczestniczący w projekcie edukacyjnym Serdeczna Karteczka wykonali podziękowania dla Lekarzy Weterynarii.

Uczniowie mieli możliwość wręczenia podziękowań osobiście Panu Maciejowi oraz Pani Agacie, odwiedzając lecznicę.

Wychowawcy klas:

A. Dreger, M. Perlik, A. Zaręba

• Spotkanie z Sędzią Anną Marią Wesołowską

• 28 kwietnia 2022 r. gościliśmy w naszej szkole Sędzię Annę Marię Wesołowską.

W spotkaniu uczestniczyła Pani Anna Kutkowska - Kierownik Referatu Oświaty oraz Pan Andrzej Berdych - Wójt Gminy Dobrcz.

Sędzia Anna Maria Wesołowska, podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą, podkreśliła rolę pewnych norm, zasad i granic, których przekroczyć nie wolno, gdyż kwalifikowane są jako czyny karalne. Zachęciła uczniów do założenia w szkole „kącika prawnego", w celu wyeliminowania zachowań niepożądanych w otaczającym nas środowisku.

Na pamiątkę spotkania uczniowie otrzymali zdjęcie z podpisem oraz ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.

Było to bardzo wartościowe spotkanie, dziękujemy za możliwość uczestniczenia w nim!

• Ogłoszenie konkursu plastycznego

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pt. „Rój pomysłów wokół ula", skierowanym do mieszkańców obszarów wiejskich.

Celem konkursu jest popularyzacja pszczelarstwa, wiedzy o pszczołach i ich ochronie, a także pożytków płynących z hodowli pszczół.

Więcej: https://granty.pl/497206

• Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia uczniowie klasy 3b wzięli udział w akcji #SprzątamydlaPolski.

Działania w terenie poprzedziły: tematyczna pogadanka oraz zapoznanie z filmikiem edukacyjnym, https://youtu.be/rKzKA2RGqro do obejrzenia którego, zachęcamy wszystkich miłośników przyrody!

Przyznamy, że nie byliśmy szczęśliwi, że w tak szybkim tempie zapełniają się nasze worki... (był to znak, że nie wszyscy troszczą się o przyrodę). Cieszymy się jednak, że mieliśmy wpływ na zmianę tej sytuacji i śmiało możemy nazwać się Ekologami!

„Na ochronie środowiska,

nasze zdrowie tylko zyska!"

• Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

W kwietniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie fotograficznym pt. „Przyroda budzi się do życia”.

Celem konkursu było ukazanie uroków polskiej wiosny, a także

popularyzowanie fotografii jako kreatywnej formy spędzania wolnego czasu.

Spośród nadesłanych fotografii jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – Rzepiński Wojciech kl.4,

II miejsce – Klawikowska Lena kl.5,

III miejsce – Kołodziej Amelia kl.7a .

Ponadto wyróżnienie otrzymali:

Oleksy Igor kl.4, Nenczak Natalia kl.7a, Rzepiński Franciszek k.7b.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kotomierzu.

Dziękuję za udział wszystkim uczestnikom konkursu

i życzę dalszych sukcesów 😊

Aleksandra Kulpa