Konkurs plastyczny dla uczniów organizowany przez Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz wraz
z Miastem Bydgoszcz oraz Młodzieżowym Domem Kultury nr 5 w Bydgoszczy.
Konkurs plastyczny dla uczniów organizowany przez Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz wraz
z Miastem Bydgoszcz oraz Młodzieżowym Domem Kultury nr 5 w Bydgoszczy.
XXI OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY NA PROJEKT KARTKI POCZTOWEJ O TEMATYCE ŚWIĄTECZNEJ I ZIMOWEJ „TEN MAGICZNY CZAS...”
Adresaci konkursu:
- przedszkola
- klasy I-III
- klasy IV-VIII
Apel z okazji Narodowęgo Święta Niepodległości
PP, 0a, 0b oraz klasy 1-3 SP
O godzinie 11: 11 cała społeczność szkolna
Szkoły Podstawowej w Kotomierzu
odśpiewała 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego
„Jest takie miejsce na mapie świata- Polska! To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce!
"0a od samego rana pracuje w pocie czoła robiąc flagę Polski, by świętować ten wyjątkowy dla wszystkich dzień.
P. Zalewska
Uczniowie klas pierwszych w dniu 9.11 udali się na wycieczkę do Bydgoszczy do Muzeum Mydła i Historii Brudu. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak w dawnych czasach ludzie dbali o higienę. Jednym z punktów wycieczki był również udział uczniów w warsztatach robienia własnych mydełek. Odwiedziliśmy również Karmelową Krainę, w której dzieci mogły zrobić samodzielne zakupy. Podczas wycieczki towarzyszyły wszystkim dobre humory.
D. Grądziel
W dniu 4 listopada uczniowie klasy 8a z wychowawcą oraz z Panią Agnieszką Drożyńską i Panem Michałem Drożyńskim wzięli udział w grze escape room w Bydgoszczy. Celem gry było wydostanie się z pokoju logicznych zagadek, praca zespołowa oraz niesamowita zabawa dla uczniów. Do wyboru były dwa tajemnicze pokoje: w cieniu piramid oraz legenda miecza. W pierwszym pokoju rok 1936. W pobliżu egipskiego miasta Tanis, pośród starożytnych ruin, zniszczonych przez odmęty czasu i naturę, niespodziewanie zauważono hitlerowskie wojsko, właśnie rozpoczynające prace archeologiczne... W drugim pokoju- wieś położona w cieniu Czarnego Zamku. Opuszczona warownia była niegdyś główną siedzibą legendarnego Króla Artura...
Uczniowie w towarzystwie Pani Agnieszki zwiedzili m. in. makietę zamku bydgoskiego, Kościół Jezuitów, pomnik Kazimierza Wielkiego oraz poznali historię miasta Bydgoszcz.
A. Łaska
Dzieci z „0b" na zakończenie tematyki związanej z poznawaniem zmysłów wykonały pachnące dywaniki przy użyciu różnych ziół, np. majeranku, papryki słodkiej, ziarenek pieprzu, ziela angielskiego, cynamonu, liścia laurowego, oregano, ziół prowansalskich. Znalazły się też dywaniki o zapachu kokosu, czy piernika.
Mogliśmy je oglądać, wąchać i dotykać.
Zapachy roznosiły się poza naszą salę przez co budziły zainteresowanie innych uczniów.
A. Zaręba
Święty Mikołaj – biskup o miłosiernym sercu
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY 2022
http://konkurs-plastyczny.fsd.lublin.pl/
Nasza szkoła bierze udział w Kampanii 19 dni.
Kampania ma mobilizować i zachęcać do działania na rzecz zapobiegania przemocy i przyczyniać się do solidarności oraz aktywności na rzecz zrealizowania ogólnoświatowego celu jakim jest zakończenie przemocy.
Kolorem kampanii jest pomarańczowy, który ma ostrzegać przed niebezpieczeństwem i zagrożeniem, zatem działa profilaktycznie.
E. Urbańska
Udział w akcji uczniów klas 1-3
W piątek 28.10.2022 r. uczniowie z klas 6 i 7 uczcili pamięć żołnierzy poległych w walce o wyzwolenie ziemi bydgoskiej. Uczniowie wysprzątali pomnik pamięci narodowej i zapalili znicze.
P. Zalewska
Dnia 27.10.2022 r. odbyła się wycieczka do Torunia, w której udział wzięły klasy czwarte. Pierwszą atrakcją było Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Na początku uczniowie uczestniczyli w warsztatach ,,Gdzie wzrok nie sięga”, na których poznali budowę oka a także dowiedzieli się, jak działa soczewka oraz dlaczego ludzie dostrzegają tyle kolorów oraz ich odcieni. Następnie udali się na wystawy, gdzie każdy mógł osobiście przeprowadzać różnorodne doświadczenia. Po wizycie w Młynie Wiedzy poszliśmy w kierunku Starego Miasta. Tam uczniowie zostali podzieleni na grupy i brali udział w grze miejskiej przygotowanej przez uczniów klas ósmych, należących do koła historycznego. Dzieci musiały m.in. rozszyfrować napis na Pomniku Mikołaja Kopernika czy znaleźć odpowiednie nazwiska w Alei Gwiazd. Oczywiście nie mogło też zabraknąć zdjęć z osiołkiem. Po przerwie na posiłek i pamiątki odwiedziliśmy Dom Legend Toruńskich. Uczniowie poznali tam sześć legend toruńskich opowiedzianych przez animatorów w średniowiecznych kostiumach i co najważniejsze sami również uczestniczyli w pokazach. Następnie, pełni wrażeń, udaliśmy się w kierunku autokaru i wróciliśmy do Kotomierza.
M. Burkwicz
Powered by aSc EduPage