• Szkoła Pamięta

• #SzkołaPamięta

Dnia 29 października klasy 4,5 i 6 ze Szkoły Podstawowej w Kotomierzu razem z wychowawcami udały się do miejsca pamięci w Pyszczynie poświęconemu polskim żołnierzom poległym w walce w 1945 r. W ramach akcji "Szkoła Pamięta" uczniowie przeprowadzili prace porządkowe wokół obiektu . Dzieci udekorowały pomnik kwiatami i zniczami. W ten sposób społeczność naszej szkoły chciała pokazać, że pamięta o bohaterstwie Polaków i okazać szacunek poległym żołnierzom.

A. Piaskowska

• Szkoła Pamięta

• #Szkołapamięta

„Wspomnienie jest formą spotkania."

Khalil Gibran

W ramach udziału w akcji „Szkoła Pamięta" uczniowie klasy 1, 2b i 3b wybrali się na pobliski cmentarz, w celu zapalenia zniczy na grobach bliskich, znajomych oraz pracowników szkoły.

Wychowawcy klas: A. Dreger, M. Perlik, A. Zaręba

• Bal Wszystkich Świętych

• W dniu 28 października w klasie pierwszej na lekcji religii odbył się Bal Wszystkich Świętych. Dzieci ubrały się w stroje nawiązujące do postaci świętych. Uczniowie wzięli udział w konkursie na najpiękniejszy strój świętego. Balem Wszystkich Świętych pokazujemy, że dzień 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych przypomina prawdę o powszechnym powołaniu do świętości. Każdy z nas wierzących jest do niej powołany.

B. Stefański

• UWAGA UCZNIOWIE !

Jutro w szkole profilaktyczne przeglądy stomatologiczne - dla uczniów, których rodzice wyrazili zgodę. Zabierzcie ze sobą szczoteczkę do mycia zębów.

• Komunikat psychologa szkolnego

• Szanowni Rodzice, proszę zapoznać się z treścią zamieszczonej grafiki. Otrzymujemy informacje, że nasi uczniowie oglądali lub zamierzają oglądać serial. Szczególnie niepokojące jest to, że sprawa dotyczy uczniów najmłodszych klas. Podkreślam, że serial uznany został za nieodpowiedni dla osób poniżej 16 roku życia (w szczególności ze względu na sceny zawierające przemoc). Kolejny raz przypominamy, żeby zwrócić uwagę na to, jakie treści oglądają Państwa dzieci w Internecie.

M. Basińska, psycholog szkolny

• Serdeczna Karteczka

• #SerdecznaKarteczka

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klasy 1, 2b oraz 3b biorą udział Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Serdeczna Karteczka. Głównym celem projektu jest wykonanie kartek okolicznościowych (w każdym miesiącu podziękowanie dla różnych grup zawodowych), dzięki którym kształtujemy w dziecku postawy społeczne. Kartki są przekazem życzliwości, empatii, szacunku. Przy okazji rozwijamy aktywność twórczą i kreatywną uczniów.
            W październiku uczniowie dziękują Rolnikom i Sadownikom. Wykonane Serdeczne Karteczki zostały przekazane lokalnym Rolnikom i Sadownikom.

Szkolny koordynator: A. Dreger

Wychowawcy klas 2b i 3b:

M. Perlik, A. Zaręba

• Tydzień dbania o relacje

• W naszej szkole dbamy o relacje. Od 25 do 29 października będzie to dla nas szczególnie ważny temat. Postanowiliśmy włączyć się w ogólnopolską akcję i razem z innymi szkołami świętować Tydzień Dbania o Relacje. Proponujemy szereg zabaw, konkursów, inicjatyw, które zachęcą naszych uczniów do wzmacniania relacji. Zachęcamy do wspólnej zabawy także w środowisku domowym. Proszę o wykonanie zdjęcia przy wspólnej zabawie, pracy czy innej aktywności. Pokażmy jak można budować relacje w domu. Najlepsze zdjęcia przesłane na adres e.urbanska@dobrcz.pl zostaną nagrodzone.

Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy!

E. Urbańska

„AKCJA – SEGREGACJA”

• organizatorem konkursu jest Wójt Gminy Dobrcz,
            • prace należy składać do 3 listopada 2021r.,
            • celem konkursu jest wspieranie idei segregacji śmieci; zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu ( A3 ) dowolną techniką o tematyce ekologicznej, motywem przewodnim jest prawidłowa segregacja śmieci,
            • konkurs organizowany jest w kategoriach wiekowych

- 7-10 lat,  11-14 lat,
            • wraz z pracą należy dostarczyć karteczkę z danymi:

- tytuł pracy,imię i nazwisko,wiek autora,
            • do pracy należy dołączyć wypełnione oświadczenie,
            • rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu 10 dni,
            • wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie organizatora: www.gminadobrcz.pl
            • wręczenie nagród nastąpi w ciągu 14 dni.

Organizator etapu szkolnego:

Aleksandra Kulpa