• Rozstrzygnięcie konkursu

• Rozstrzygnięcie konkursu pt.

„Zajączek wielkanocny”

W poniedziałek 03 kwietnia br. w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs pt. „Zajączek wielkanocny”.

Celem konkursu było pielęgnowanie tradycji związanych z okresem Świąt Wielkanocnych, rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci, wspieranie ich twórczości oraz wyrabianie poczucia estetyki.

Oto nasi laureaci:

I miejsce – Eliza Róg kl.4b,

Ewelina Małkiewicz kl.6,

Barbara Talaśka kl.6

II miejsce – --------------------------

III miejsce – Julia Langowska kl.6

Wyróżnienia:

Wiktoria Grzelska – Królikowska kl.4b

Igor Cioch kl.4a

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców przy SP Kotomierz.

Zwycięzcom serdecznie gratuluję!

Dziękuję za każdą pracę, za zaangażowanie i poświęcony czas.

Organizator: A. Kulpa

• Wiosenny konkurs recytatorski już za nami...

W piątek w grupach przedszkolnych odbył się konkurs recytatorski, pt. „Wiosenne wierszyki ćwiczące języki".

Komisja konkursowa, w składzie: p. S. Kochańska, p. K. Adamczyk oraz przedstawiciel starszych kolegów i koleżanek - Mikołaj, mając na uwadze: znajomość tekstu, tempo mówienia, wyraźne mówienie - czy dziecko jest słyszalne i rozumiane oraz ogólny wyraz artystyczny, przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

Punkt przedszkolny

I miejsce - Gabriel Gackowski

II miejsce - Iga Fałek

III miejsce - Ignacy Nalazek

Wyróżnienia: Janina Ciarkowska, Lidia Róg

Oddziały przedszkolne

I miejsce - Helena Saganowska

II miejsce - Eliza Królikowska

III miejsce - Filip Kluba

Wyróżnienia:

Wiktor Gackowski

Radosław Fałek

Julia Łaska

Vanessa Mikołajewska

Podziękowania:

Milan Michałek

Zofia Pawlicka

Wszyscy uczestnicy konkursu spisali się na medal

Każdy uczestnik został doceniony otrzymując dyplom i upominek.

Wszystkim dzieciom jeszcze raz gratulujemy!

Organizatorzy:

K. Drozdowska

• Informacja

• Zadanie projektowe skierowane do dzieci z grup przedszkolnych we współpracy z rodzicami

• Sadzenie cebulek wiosennych kwiatów

Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej miały okazję posadzić cebulki wiosennych kwiatów. Zobowiązały się także do codziennej pielęgnacji roślin. Pomysł sadzenia bardzo spodobał się dzieciom, które z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem sadziły swoje kwiatowe cebulki.

M. Mele

• Makiety budowli historycznych

Uczniowie klasy 4a wykonali podczas lekcji historii makiety budowli, o których była mowa na zajęciach: kościoła, zamku rycerskiego, miasta i zagrody wiejskiej. W pracę włożyli dużo entuzjazmu i pomysłowości, a efekty można było zobaczyć na wystawie zorganizowanej na dolnym korytarzu szkoły.

• Szanowni Rodzice,

informujemy, że od jutra kuchnia szkolna będzie czynna - zostanie podstawiony kontener z wodą do przygotowywania posiłków.

• Obchody Tygodnia Mózgu w naszej szkole

Obchody Tygodnia Mózgu - filmik

W dniach 13.03-17.03 2023 r. uczniowie SP Kotomierz czynnie uczestniczyli w obchodach Tygodnia Mózgu. Dzień czerwony był dniem wysiłku fizycznego. Na przerwach ćwiczyliśmy i byliśmy aktywni. Kolejnym dniem był dzień biały. Dla naszego mózgu to relaks i odpoczynek. W trakcie długich przerw na pufach uczniowe odpoczywali i słuchali relaksującej muzyki. Najwięcej emocji w uczniach wzbudził dzień czarny, czyli zagadkowy escape room zorganizowany w naszej szatni w podziemiach szkoły. Uczniowie, żeby znaleźć kod do drzwi musieli rozwiązać zagadki matematyczne. W czwartek wzbogaciliśmy wiedzę o wodzie, której nasz mózg, potrzebuje w znacznej ilości, aby prawidłowo funkcjonować. Sebastian przy tej okazji częstował uczniów „kroplą pysznej wody”. W zielony piątek przyrządziliśmy sałatki warzywne, owocowe, kanapki i tosty, żeby nasz mózg miał źródło energii. Wszyscy dobrze bawiliśmy się, a przy tym sporo nauczyliśmy.

Amelia - uczennica klasy 8a

• Pani Wiosna

Uczniowie klasy 1a chcąc zachęcić wiosnę do pięknej pogody wspólnie wykonali Panią Wiosnę.

Szanowni Rodzice,

w związku z informacją ukazaną przez Gminę Dobrcz dot. zakażenia wody bakterią grupy coli w obrębie niektórych miejscowości, w dniu jutrzejszym nasza kuchnia szkolna nie będzie wydawała herbaty oraz posiłków. W związku z powyższym prosimy o zabranie przez dzieci większej ilości kanapek oraz wody do picia.

• Dzień Kolorowej Skarpetki

• To już jutro!

Zróbmy skarpetkowe wyzwanie! ;)

Skarpetkowe wyzwanie odbywa się co roku 21 marca z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Tego dnia zakładamy dwie różne skarpetki.

Cel akcji: promowanie postawy ceniącej ludzką różnorodność, dzięki której świat jest piękny, kolorowy, ciekawy i inspirujący.

#SkarpetkoweWyzwanie