• Sukcesy naszych uczniów!

• Wręczenie nagród - filmik

Z radością informujemy, że dzieci z naszej szkoły zdobyły 1 i 3 miejsce w Metropolitalnym Konkursie Plastycznym "Marian Rejewski - bydgoszczanin, matematyk, kryptolog", organizowanego z okazji 90 rocznicy złamania szyfru Enigmy. Jury z nadesłanych 141 prac z powiatów i gmin tworzących Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz, w kategorii klas I-III wyróżniła prace naszych zdolnych uczniów. Pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy 1a Oliwia Kwiatkowska, a trzecie miejsce uczeń klasy 1b Stanisław Wojdon. Wystawa prac i wręczenie nagród odbyło się we wtorek, w Młynach Rothera. Jesteśmy dumni z sukcesów naszych pierwszaków. Gratulujemy!

Do konkursu przygotowała dzieci L. Kwiatkowska i B. Skrzypczyńska

• Hej kolęda, kolęda!

• Kolędowanie uczniów klasy 4b - filmik

19.12.2022r. uczniowie klasy 4b odwiedzili młodszych kolegów i zaprezentowali krótki pokaz artystyczny z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Każda klasa otrzymała również świąteczną kartkę z życzeniami. Nie zabrakło też czasu na pamiątkowe zdjęcia.

• Nauka programowania

• Dzieci z klasy 1b biorą udział w ogólnopolskim programie „Uczymy dzieci programować" Anny Świć. Pierwszaki m.in. rozwijają logiczne algorytmiczne myślenie, zadaniowo podchodzą do stawianych problemów, współpracują w zespole i grupach, szukają optymalnych rozwiązań i kompromisów, jednocześnie dobrze się bawiąc. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

L. Kwiatkowska

• Wielki Test Wiedzy o Zdrowiu

• W poniedziałek 5 grudnia 5.12.2022 uczniowie wzięli udział w V edycji Wielkiego Testu o Zdrowiu. Zorganizowany przez p. Anię Żabicką i Arletę Piaskowską. Młodzież wykazała się wiedzą na temat prawidłowego odżywiania, spędzania wolnego czasu, analizowania etykiet produktów, chorób cywilizacyjnych. Zwycięzcami okazali się Marcela Wozowicz i Filip Wsołek z kl. 8a. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w następnym roku szkolnym.

Amelia - uczennica klasy VIII

• Pieczenie pierników

• Pieczenie pierników - filmik

„W święta każde dziecko wie...jak pierniczki robi się...i ja też się na tym znam - palce lizać mówię Wam!"

W taki sposób śmiało mogą zaśpiewać już dzieci

z Punktu przedszkolnego oraz oddziałów przedszkolnych 0a i 0b.

W Mikołajki dzieci przygotowywały pierniczki do ich upieczenia, a w czwartek ochoczo zabrały się do ich dekorowania, co przyniosło wiele radości, zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Ciasto na pierniki, tradycyjnie zostało przygotowane z przepisu pani Jadzi i są, rzecz jasna, przepyszne! Kto nie miał możliwości ich spróbowania - musi uwierzyć na słowo.

• Gala - wręczenie podziękowań Wolontariuszom

Gratulujemy i dziękujemy!

„Człowiek jest wielki nie

przez to co posiada, lecz

przez to kim jest i nie przez

to, co ma, lecz przez to,

czym dzieli się z innymi"

• Mikołajki w klasie drugiej

• Mikołajki w klasie drugiej- filmik

Dzień Mikołajek dla klasy II był dniem pełnym wrażeń. Dostaliśmy list od Świętego Mikołaja, a w nim do wykonania 5 zadań na ukrytych w klasie czerwonych kartkach. Zadania sprawiły nam wiele radości, ale i były niemałym wyzwaniem. Po wykonaniu ich wszystkich, w pełni mogliśmy cieszyć się upominkami, które dostaliśmy od Świętego

A. Kalisz

1 grudnia klasa 3b oraz klasy pierwsze, wzięły udział w wycieczce do Torunia zorganizowanej w ramach projektu: „Poznaj Polskę." Pierwszym punktem wycieczki, do którego udali się uczniowie był Młyn Wiedzy, gdzie poprzez zabawę i doświadczanie, mogli przyswoić wiedzę chociażby z takich dziedzin jak: fizyka, astronomia, czy chemia. Uczniowie pokonując kilkupiętrowy obiekt, z każdą chwilą, coraz bardziej stawali się miłośnikami nauki i nowych technologii. Na mapie naszej wycieczki nie mogło zabraknąć też znanego i popularnego miejsca w Toruniu, jakim jest Planetarium. Seans pt.: „Renifer Kometa", nie tylko przeniósł nas w gwiezdne i planetarne zakątki, ale również wprowadził w cudowny, świąteczny nastrój. Podczas wyjazdu odwiedziliśmy również Dom Mikołaja Kopernika, w którym swe pierwsze lata życia spędził słynny astronom. Uczniowie z zaciekawieniem zwiedzali muzeum poświęcone jego osobie. Podziwiali interaktywną wystawę, wykorzystującą najwspanialsze osiągnięcia techniki oraz uczestniczyli w seansach 4D.

Ostatnim punktem wycieczki był zakup toruńskich pierników i spacer po Starówce, która o tej porze roku, nabiera wyjątkowego klimatu. Spacerując już po zmroku, podziwialiśmy jarmark, ozdoby bożonarodzeniowe, a zewsząd było słychać świąteczne melodie. Trochę zmęczeni, ale za to pełni wrażeń w czwartkowy wieczór wróciliśmy do szkoły.

M. Perlik

• Ogłoszenie konkursu

KONKURS NA EKOLOGICZNĄ

KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-III SP.

2. Technika prac: dowolna z wykorzystaniem materiałów naturalnych i pochodzących z recyklingu.

3. Cele konkursu:

• Rozbudzanie, rozwijanie kreatywności dzieci.
            • Poznawanie ciekawych form twórczości plastycznej.
            • Rozwijanie wrażliwości estetycznej.
            • Wykorzystanie surowców wtórnych w plastyce.4.

4.  Podpisane prace konkursowe należy dostarczyć do 20 grudnia do p. Darii Grądziel.

5.  Ocenie podlegać będą; samodzielność, pomysłowość, zgodność z tematem oraz estetyka wykonanej kartki.

6.
               Dla wszystkich uczestników przewidziane są nagrody.

Wszystkich uczniów zachęcam do udziału w konkursie :)

Organizator: p. Daria Grądziel

• Udział w konkursie metropoliarnym

• Uczniowie z klasy 1b biorą udział w konkursie metropoliarnym z okazji 90 rocznicy złamania szyfru Enigmy. Wykonali portrety bydgoskiego matematyka i kryptologa Mariana Rejewskiego. Prace prezentują się wspaniale.