• Kangur matematyczny

• Międzynarodowy konkurs KANGUR MATEMATYCZNY jest adresowany dla uczniów szkół podstawowych kl. 2-8 w czterech kategoriach. Ma na celu popularyzację matematyki.

W tym roku udział wzięło 23 uczniów. Otrzymali niespodziankę w postaci układanki przestrzennej. Dla uczniów uczestnictwo w konkursie było zabawą i intelektualnymi wyzwaniami.

E. Tuchółka

• Udział w konkursie filmowym

W piątek 17 marca uczennice oddziału 8a brały udział w rozstrzygnięciu konkursu filmowego ,,Bezpieczni w ruchu drogowym '', które odbyło się w Centrum Kultury Synagogi w Koronowie.

A. Łaska

• Światowy Tydzień Mózgu

W tym tygodniu obchodziliśmy w szkole Dni Mózgu. Klasa 3 b również aktywnie dołączyła do tego wydarzenia. Uczniowie przygotowali plakat informujący o zdrowej diecie dla naszego mózgu. Z plakatu możemy dowiedzieć się między innymi, które produkty wpływają na poprawę koncentracji i pamięć.

M. Perlik

• Gratulujemy!

• Konkurs gminny na temat strajków rolniczych w Bydgoszczy

Dnia 16 marca, w rocznicę strajku rolniczego rolników indywidualnych w Bydgoszczy, odbyły się w SP Kozielec uroczystości upamiętniające tamte wydarzenia. Brali w nich udział uczestnicy strajków, przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych oraz centralnych, lokalnych drużyn strażackich oraz uczniowie zainteresowani historią, którzy przygotowali się do konkursu historycznego organizowanego w ramach tych obchodów.

Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice klas ósmych wyłonione po eliminacjach szkolnych (chętnych do udziału w konkursie było ośmioro): Julia D. i Amelia G. z klasy 8b oraz Natalia N. z klasy 8a. Przygotowały się sumiennie, co udowodniły zajmując wysokie miejsca: Amelia II, Natalia III. W konkursie brali udział uczniowie ze wszystkich szkół naszej gminy, łącznie 17.osób. Uczennice otrzymały cenne nagrody, lecz sama możliwość spotkania się z uczestnikami wydarzeń historycznych była dla nich też sporym przeżyciem. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej, pozytywnej atmosferze, co było w dużej mierze zasługą organizatorów. Dziękujemy.

• Gratulujemy!

Laureat konkursu historycznego

Uczeń klasy 8b, Franciszek Rzepiński, uzyskał tytuł laureata w konkursie historycznym organizowanym przez Kujawsko – Pomorskie Kuratorium Oświaty. Po przejściu pierwszych etapów konkursu, na poziomie województwa uzyskał wynik 96%, jeden z najwyższych w konkursie. Zagadnienia obejmowały cały materiał przerabiany w szkole podstawowej, od ludzi pierwotnych do wieku XX, wymagały znajomości nie tylko wydarzeń politycznych, lecz także gospodarczych, kulturalnych itp. Franek przyznał, że wiedzę historyczną czerpał nie tylko z lekcji historii i podręczników, ale też z filmów, programów i książek, które go zainteresowały. Uzyskanie tytułu laureata zostanie odnotowane na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i na pewno ułatwi Frankowi dostanie się do wymarzonej szkoły.

• Ogłoszenie konkursu

ZAJĄCZEK / KRÓLICZEK WIELKANOCNY”

KONKURS PLASTYCZNY

1. Zadaniem uczestników jest wykonanie zajączka wielkanocnego w formie przestrzennej dowolną techniką plastyczną z wykorzystaniem różnorodnych materiałów

2. Minimalna wysokość pracy – 15 cm

3. Uczestnicy: klasy 4 - 8 SP

Każdy uczestnik może złożyć tylko jedną pracę. Zgłaszane prace powinny być wykonane indywidualnie

przez dziecko. Do każdej pracy należy dołączyć karteczkę z następującymi informacjami: klasa, imię

i nazwisko uczestnika konkursu.

1. Termin składania prac:  do 30.03.2023 r.

2. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na fotografowanie oraz publikację prac.

Organizator: Aleksandra Kulpa

• Kreatywne prace plastyczne

• W piątek uczniowie klasy 1b, w ramach zajęć plastycznych, zaprojektowali i wykonali cudne czapki. Takie kreatywne zadanie sprawiło im wiele radości.

L. Kwiatkowska

• Światowy Tydzień Mózgu

Z okazji Światowego Tygodnia Mózgu uczniowie klasy 8b pod kierunkiem polonisty przygotowali wystawę. Zaprezentowali budowę mózgu oraz funkcje, za jakie odpowiada jego prawa i lewa półkula. Ponadto wykonali plakaty, prezentując wyraz ,,mózg” w różnych językach, a także ciekawostki naukowe o mózgu.

• Warsztaty plastyczne

W klasie 1a odbyły się warsztaty plastyczne, których sponsorem była Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Dzieci miały okazję namalować piękne obrazy na płótnie.

• Dzień Kobiet w klasie 8b

„Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen. Wszystkie kobiety, panie i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”

8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – z okazji tego sympatycznego marcowego święta Dziewczynki z klasy 8b zostały obdarowane drobnymi upominkami od kolegów z klasy. Chłopcy życzyli koleżankom wszystkiego najlepszego, szczęścia i wielu uśmiechów na twarzy. Oczywiście był też słodki poczęstunek.

Dziękujemy chłopcom z bardzo miłą niespodziankę 😊

Wychowawczyni wraz z dziewczynkami z kl. 8b

• Świętowanie Dnia Kobiet w klasie 1a

Chłopcy z klasy 1a zdali egzamin na szóstkę. Wspólnie z Panią Darią przygotowali piękne laurki, dyplomy oraz drobne upominki. Wszystkim towarzyszyły dobre humory.

• To wspaniały Dzień Kobiet!

Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia filmiku edukacyjnego, pt. „Kazio i Dzień Kobiet", przybliżającego dzień 8. marca.

Następnie chłopcy odśpiewali głośne „Sto Lat..." swoim koleżankom oraz złożyli życzenia. Aż w końcu...dziewczynki zostały obdarowane pięknymi prezentami.

Po małych słodkościach postanowiliśmy przypomnieć sobie znane nam pląsy muzyczne i tak zabawa trwała i trwała...a uśmiechów na twarzach nie było końca...

Tradycyjnie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia w naszej ramce .

...a z nieobecnymi dziewczynkami będziemy świętować po ich powrocie!

Wszystkie dziewczynki wraz z Panią Anią dziękują za piękny dzień :)