21 listopada klasa 2a z okazji dnia życzliwości przygotowała karteczki z miłymi słowami dla wszystkich uczniów i pań uczących w klasach 1-3.
D. Grądziel
21 listopada klasa 2a z okazji dnia życzliwości przygotowała karteczki z miłymi słowami dla wszystkich uczniów i pań uczących w klasach 1-3.
D. Grądziel
20 listopada to szczególny dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.
Dzisiaj dzieci z Oddziału przedszkolnego „0” poznały prawa dziecka zapisane w Konwencji o Prawach Dziecka. Najpierw posłuchały wiersza Marcina Brykczyńskiego pt. „O prawach dziecka”, następnie obejrzały film edukacyjny i wykonały plakat.
K. Drozdowska
W związku z dużą ilością chętnych na pokaz rycerski w naszej szkole nastąpiła drobna zmiana terminu: zamiast w poniedziałek 20.11. pokaz odbędzie się w piątek 24.11. Nadal można się zgłaszać na pokaz, wystarczy przynieść zgodę rodziców i 8 zł. Zapraszam.
A. Drożyńska
Sprawdzanie i utrwalanie wiedzy wcale nie musi być nudne i stersujące. Przekonali się o tym uczniowie klasy 2b podczas dyktanda bieganego. Dzieci w parach podzieliły się rolami na "biegacza" i " sekretarza". Teksty, dla każdej pary inne, umieszczone były w różnych miejscach w klasie i na korytarzu. Zadaniem "biegacza" było przeczytanie, zapamiętanie tekstu i podyktowanie go "sekretarzowi" ze szczególnym uwzględnieniem pisowni wyrazów z "ó" wymiennym i w końcówkach " -ów", "-ówka". W połowie zadania dzieci zamieniały się rolami. Na koniec, w parach dokonały samooceny koleżeńskiej.
L. Kwiatkowska
B. Skrzypczyńska
Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego została wybrana do uczestnictwa w programie edukacyjnym pod nazwą Akademia Pszczoły Bohatera, ustanowionego komunikatem MEiN z dnia 05 września 2023r.
W dniu 14 listopada 2023r. pani dyrektor Grażyna Gwizdała i wicedyrektor Agnieszka Szmyd uczestniczyły w wojewódzkim spotkaniu inaugurującym program Akademia Pszczoły Bohatera w @Szkole Podstawowej w Zakrzewku, na której przedstawiciel Fundacja Pszczoła Bohater pan Marcin Żekało wręczył niezbędne edukacyjne narzędzia związane z życiem pszczół i ich utrzymywaniem, m. in. pasiekę edukacyjną oraz strój i akcesoria pszczelarza. Pozwolą one na powstanie szkolnej pracowni Akademii Pszczoły Bohatera, gdzie uczniowie klas 1-3 będą uczestniczyć w kompleksowych zajęciach o pszczołach i ich roli w środowisku naturalnym i rolniczym, o zdrowym odżywianiu i produktach rolniczych pochodzących z rodzimej produkcji rolniczej i przetwórstwa spożywczego. Dziękujemy Szkoła Podstawowa w Zakrzewku za możliwość udziału w dzisiejszym spotkaniu.
A. Szmyd
Jeszcze tylko do 19 listopada możemy przypisywać szkole talenciaki! Zachęcamy do przeszukania kieszeni, portfeli i torebek w poszukiwaniu talenciaków na rzecz naszej Szkoły ;)
A. Szmyd
Obchody Święta Niepodległości zostały przygotowane przez kilka grup uczniów: chór szkolny i część klasy 7 pod kierownictwem p. Aleksandry Trelli, koło historyczne oraz część klasy 6 pod opieką p. Agnieszki Drożyńskiej. Zaprezentowano kilka pieśni patriotycznych, w tym „Rotę” w brawurowym wykonaniu chórku męskiego z klasy siódmej, koło historyczne prowadziło całość uroczystości i przygotowało konkurs dla uczestników, zaś ochotnicy z klasy szóstej pokazali scenki historyczne, przypominając okoliczności utraty przez Polskę niepodległości (scena rozbiorów Polski), walkę Polaków o odzyskanie swojego państwa (scena o powstaniach narodowych) oraz przybycie Piłsudskiego do Warszawy i rozbrajanie żołnierzy zaborczych na ulicy miasta. Spektakl był dynamiczny, urozmaicony i wzbudził wiele emocji, zwłaszcza wśród występujących uczniów. Konkurs na koniec przedstawienia wygrała klasa 5a, a dokładniej Oskar M., który jako pierwszy odgadł hasło krzyżówki.
A. Drożyńska
W czwartek w trakcie zajęć cała społeczność szkolna opuściła swoje sale lekcyjne,
by o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewać cztery zwrotki
hymnu narodowego „Mazurka Dąbrowskiego"
Apel z okazji Święta Niepodległości w klasach 1-3 został połączona z ogłoszeniem wyników konkursu plastycznego, pt. „Nasza flaga biało - czerwona".
Podczas spotkania uczniowie klas 1-3 zaprezentowali piękne, patriotyczne utwory muzyczne oraz wiersze. Było wzruszająco.
---------------------------------------------------------------------
W ramach konkursu dostarczono łącznie 27 prac, w tym:
- cztery prace z klasy 3,
- trzy prace z klasy 2b,
- siedem prac z klasy 2a,
- trzynaście prac z klasy 1.
Prace oceniała dwuosobowa komisja w składzie: Pani Ewa Urbańska oraz Pani Marta Mele.
Trzeba przyznać, że z taką ilością prac to nie było łatwe zadanie!
Wyniki, które zostały przekazane do organizatora konkursu:
I miejsce - Filip Szeliga (kl.2b)
II miejsce - Paulina Ciechanowska (kl.3)
III miejsce (ex aequo) - Jagoda Ziemer (kl.2a) i Eliza Królikowska (kl.1).
Ze względu na dużą ilość i różnorodność prac, komisja postanowiła wyróżnić następujące prace uczniów:
Leny Kozłowskiej, Nikoli Książek, Mai Dombek, Oliwiera Dombka oraz Aleksandra Kołodzieja.
Wszystkie pozostałe prace również zasługują na pochwałę, dlatego nagrodzeni upominkami zostali także pozostali uczestnicy konkursu. Uczniom zostały wręczone dyplomy, wyróżnienia i podziękowania.
Dziękuję za tak liczne zainteresowanie konkursem! Zachęcam uczniów do udziału w innych proponowanych konkursach szkolnych i pozaszkolnych, w których udział zbliża nas do sukcesu .
A. Zaręba
Uczniowie klasy pierwszej otrzymali Wyprawki Czytelnicze w ramach Ogólnopolskiego projektu „Mała książka - wielki człowiek", której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci.
W skład każdej wyprawki wchodzi:
- książka J. Bednarek, pt. „Wnuczka Antykwariusza",
- broszura, która jest poradnikiem dla rodziców, mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania.
Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
A. Zaręba
Uczniowie klasy pierwszej otrzymali Wyprawki Czytelnicze w ramach Ogólnopolskiego projektu „Mała książka - wielki człowiek", której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci.
W skład każdej wyprawki wchodzi:
- książka J. Bednarek, pt. „Wnuczka Antykwariusza",
- broszura, która jest poradnikiem dla rodziców, mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania.
Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
A. Zaręba
Kolejne spotkanie koła gier planszowych pozwoliło nam na praktyczne sprawdzenie swoich własnych gier. Dzieci wymieniały się planszami. Wszystkie zespoły miały okazję do zagrania w każdą grę.
D. Grądziel
06.11.2023r. odbył się konkurs ,,Literacka matematyka”, sprawdzający wiedzę uczniów z zakresu języka polskiego oraz matematyki. Przedstawiciele klas 4-6 musieli rozwiązać krzyżówkę, wykonać obliczenia oraz wymyślić hasło z rymami promujące naukę matematyki. Po podliczeniu punktów wyłoniono następujących zwycięzców:
I miejsce - klasa 5b (przedstawiciele: A. Modlisz, H. Kitowska, V. Lewandowski)
II miejsce - klasa 5a (przedstawiciele: N. Plewińska, S. Pardo, M. Kręgowski)
III miejsce- klasa 4b (przedstawiciele: K. Blicharz, O. Jodłowski, M. Waszak)
IV miejsce - klasa 6 (przedstawiciele: P. Rudyk, A. Kaźmierczak, M. Radtke)
V miejsce: klasa 4a (przedstawiciele: O. Tomza, I. Górny, J. Pawłowski)
Gratulujemy!
M. Burkwicz
A. Łaska
Ogólnopolski projekt MŁODE GŁOWY realizowany jest w klasach: 2b, 4a, 4b, 5a, 6, 7. W tym miesiącu rozmawiamy o emocjach. Temat: Poczuj emocje!
E. Urbańska
„Zasługi dla Sportu"
Brązowa odznaka dla Pana Jacka Dregera.
Gratulujemy!
Powered by aSc EduPage