• Życzenia na nowy rok szkolny 2023/2024 od Wójta Gminy Dobrcz

Życzenia na nowy rok szkolny 2023/2024

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty, Rodzice oraz Kochani Uczniowie. Przed nami kolejny ważny rok edukacji. Z tej okazji życzę Wam wielu sukcesów i radości ze zdobywania oraz przekazywania wiedzy, a także satysfakcji płynącej z wzajemnej współpracy.

Wójt Gminy Dobrcz Andrzej Berdych

(źródło informacji: Facebook Gminy Dobrcz)

• Witaj Szkoło!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Kotomierzu.

Wszystkim naszym Uczniom życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym!

Rozkład jazdy autobusu szkolnego w roku szkolnym 2023/2024

Kursy powrotne - objaśnienie:

* w każdy dzień szkolny odwóz o godz. 13:35

oraz:

* poniedziałek i piątek dodatkowo o godz. 14:20,

* wtorek, środa, czwartek dodatkowo o godz. 15:05.

• Zaczynamy zbierać Talenciaki!

Nasza szkoła ponownie dołączyła do grona szkół w Polsce uczestniczących w akcji Lidla „Szkoły pełne Talentów".

Akcja polega na przekazywaniu szkole Talenciaków (specjalnych kuponów - wrzucenie ich do ogólnodostępnej skrzynki).

Talenciaki otrzymuje się w zamian za dokonywane zakupy.

Im więcej nauczycieli, uczniów, rodziców, przyjaciół i znajomych pomoże w zebraniu Talenciaków, tym więcej nagród dla naszej szkoły uda się odebrać.

„Kiedy pomagamy innym,

pomagamy sobie,

ponieważ wszelkie dobro, które dajemy

zatacza koło i wraca do nas."

- Flora Edwards

• Informacje dotyczące organizacji rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024

1 września 2023 r. (piątek), godz. 9:00 - rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Kotomierzu dla dzieci z Punktu przedszkolnego oraz Oddziału przedszkolnego.

4 września 2023 r. (poniedziałek) - rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas 1-8 SP.

8:00 - msza św. w kościele w Kotomierzu,

9:00 - inauguracja roku szkolnego na sali gimnastycznej, następnie spotkanie w salach z wychowawcami.

• Szkolny pokaz talentów

Szkolny pokaz talentów - filmik

W ostatnim tygodniu roku szkolnego, w dniu 20.czerwca, każdy utalentowany uczeń Szkoły Podstawowej w Kotomierzu miał możliwość zaprezentować swoje zdolności w szkolnym pokazie talentów. Uczniowie klas 1-8 mogli wybrać sobie jedną z ocenianych kategorii: talent plastyczny (dowolna forma pracy) lub inny, np. śpiew, gra na instrumencie, taniec, akrobacja. Chętni zgłosili się z wszystkich klas, mimo upału świetnie się zaprezentowali, a całą imprezę zakończył wspólny taniec pod kierunkiem Samorządu Szkolnego (Natalia i Amelia). Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek – bo przecież nie o nagrody chodziło. Co roku uczestników pokazu jest więcej, coraz chętniej uczniowie biorą w nim udział, przełamując swoją nieśmiałość, lęk przed wystąpieniem publicznym, zdobywając oklaski od kolegów i koleżanek - i to jest najważniejsza nagroda do zdobycia. Do zobaczenia za rok!

• Akademia z okazji zakończenia roku szkolnego

Akademia klas 1-3 oraz grup przedszkolnych z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023 - fotorelacja

Przebieg uroczystości:

- występ artystyczny uczniów klas trzecich / pożegnanie I etapu edukacyjnego,

- występy uczniów klasy drugiej, pierwszych oraz dzieci z grup przedszkolnych,

- podziękowania skierowane do Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Grzegorza Rutkowskiego,

- niespodzianki uczniów klas trzecich,

- wspólny taniec.

• Podsumowanie udziału w programie profilaktycznym

W tym tygodniu odbyły się ostatnie zajęcia z trwającego cały rok szkolny programu profilaktycznego „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej". W programie uczestniczyli uczniowie z klas 3a oraz 3b. Całoroczną wspólną pracę podsumowaliśmy na piknikach, które przygotowali uczniowie.

M. Basińska

psycholog szkolny

• Wycieczka do Stegny

• Dnia 16 czerwca klasy 5-7 pod opieką swoich wychowawców wybrały się na wycieczkę szkolną nad morze. Dzieci miały okazję zobaczyć Mierzeję Wiślaną oraz podziwiać z punktu widokowego przekop na mierzei. Pogoda była piękna, więc uczniowie spędzili kilka godzin na plażowaniu w Stegnie. Po obowiązkowym zakupie pamiątek młodzież udała się do zabytkowego kościoła w Stegnie. Ta siedemnastowieczna świątynia zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie. Wnętrze kościoła okazało się wyjątkowo piękne. Na zakończenie pobytu nad morzem uczniowie udali się do muzeum bursztynu. Tam wysłuchali wyjątkowo ciekawej prelekcji na temat złota Bałtyku-bursztynu. Dzieci zadowolone i opalone wróciły do domów, planując już kolejną wycieczkę.

A. Piaskowska

E. Tuchółka