• Uroczystości z okazji świąt majowych

Święta majowe, szczególnie Święto Konstytucji, zostały uczczone w Kotomierzu w nietypowy sposób. Członkowie koła historycznego przy współpracy najstarszych uczniów w szkole (klasa 8 i część klasy 7) przygotowali i przeprowadzili grę terenową dla swoich kolegów i koleżanek z klas 4-7. Uczniowie podzieleni na grupy 3-6 osobowe podchodzili do wybranego stanowiska i wykonywali określone zadanie związane z Polską (jej historią lub geografią), Świętem Konstytucji, symbolami narodowymi itp. Zadania można było wykonywać w dowolnej kolejności, stoliki (stanowiska) były rozstawione na całym boisku szkolnym. Uczniowie pokonywali tor przeszkód, układali słowa hymnu polskiego, rozpoznawali postacie historyczne - trudno wymienić wszystkie dziewiętnaście stanowisk. Po zakończeniu tej części obchodów uczestnicy zabawy przechodzili na salę gimnastyczną, gdzie chór szkolny pod kierownictwem p. Aleksandry Trella wykonał dwa piękne utwory patriotyczne. P. Agnieszka Drożyńska przypomniała znaczenie i historię świąt majowych i ogłosiła wyniki gry terenowej oraz wręczyła słodkie nagrody czterem najlepszym drużynom. Tak minęły dwie niezapomniane godziny lekcyjne - na świeżym powietrzu, przy pięknej pogodzie i rywalizacji, która dostarczyła sporo emocji.