• Ogólnopolska Przerwa na Czytanie!

Dołączamy do Ogólnopolskiej Przerwy na Czytanie! Szczegóły akcji przekażemy wkrótce, a już dziś prezent od Legimi.

Zrób sobie Przerwę na czytanie z Legimi!

Dołącz do czwartej międzynarodowej edycji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną WOM-u w Gorzowie Wlkp. Spośród 40 tytułów w języku polskim, angielskim i ukraińskim wybierz interesującą Cię książkę w formie ebooka lub synchrobooka.

Czytaj to co lubisz i bądź częścią pięknego czytelniczego święta. Strona jest aktywna do końca października.

Instrukcja obsługi strony:

1. Wejdź na stronę www.legimi.pl/przerwa-na-czytanie/

2. Kliknij „dalej”.

3. Wybierz książkę, a następnie zaloguj się lub zarejestruj w Legimi.

4. Pobierz aplikację mobilną Legimi. Po zalogowaniu się wybrana książka znajdzie się na Twojej wirtualnej półce.

• Koło gier planszowych

We wtorek odbyło się pierwsze spotkanie koła gier planszowych. Na początku dzieci poznały zasady gier logicznych takich jak wiewiórki atakują i bierki. Zapraszamy w każdy wtorek na 7h lekcyjnej.

• Muzeum pamiątek rodzinnych klasy 4a

Uczniowie klasy 4a zorganizowali dziś dla swoich koleżanek i kolegów z innych klas muzeum historyczne. Przynieśli wiele ciekawych pamiątek rodzinnych, przygotowali ich opisy i ustawili ekspozycje, które oglądali z zainteresowaniem uczniowie naszej szkoły. Znalazły się tam przedmioty użytku codziennego, jak nożyce do strzyżenia owiec lub młynek do kawy, ale też "nowe" zabytki - jeden z pierwszych typów komputerów w Polsce czy walizka na kasety magnetofonowe. Zarówno czwartoklasiści, jak i zwiedzający muzeum ich koledzy mieli dużo frajdy z tego pokazu. Organizatorzy chętnie pokazywali swoje zbiory, opowiadali o tych przedmiotach i starali się zaciekawić swoich gości, przy okazji zbierając od nich punkty. Grupa, która zebrała najwięcej punktów, otrzyma ocenę celującą, więc rywalizacja była gorąca. Niestety, kolejne muzeum klasowe dopiero za rok.

• Dzień Chłopaka w klasie 2b

Tego dnia na dzieci czekała niespodzianka. Nasza sala lekcyjna zamieniła się w salę zabaw. Po wejściu do klasy, dziewczynki wręczyły kolegom laurki i upominki. Chłopcy musieli się również wykazać pewnymi umiejętnościami. Chętnie wykonywali wylosowane zadania. W nagrodę uzystkali, nadany przez komisję (w składzie dziewczynek i pań), tytuł Super Chłopaka. Na dowód tego, że nasi chłopcy są super, świadczą poniższe zdjęcia.

L. Kwiatkowska

• Dzień Chłopaka w klasie pierwszej

Buzia nasza uśmiechnięta,

w dniu radosnym Waszego święta!

Przyjmijcie, proszę nasze życzenia,

niech się spełniają Wasze marzenia.

Ważna okazja taka,

bo to przecież Dzień Chłopaka!

W poniedziałek w klasie pierwszej świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Chłopcy mieli do wykonania zadania przygotowane przez swoje koleżanki. Zadań było sporo, po ich wykonaniu dziewczynki jednogłośnie zadecydowały, że zaliczają ich wykonanie. Na koniec obdarowały swoich kolegów upominkami.

• Jesienna sesja zdjęciowa Przedszkolaków

Słoneczna i kolorowa jesień, która od niedawna jest już za naszymi oknami, zainspirowała dzieci, do założenia w sali kącika przyrody. Przez cały tydzień maluszki przynosiły do przedszkola „dary jesieni", a kiedy nasz kącik już się zapełnił, postanowiliśmy zrobić sobie przy nim kilka pamiątkowych zdjęć.

M. Perlik