• Talenciaki

Liczba zebranych Talenciaków dla naszej szkoły zwiększa się! Dziękujemy!

Na kupony- Talenciaki dalej czekamy!

Obecnie o nagrodach marzymy, później je odbieramy! :)

• Spotkanie z Polfinkiem uczniów klasy pierwszej

19 września uczestniczyliśmy w spotkaniu skierowanym do uczniów klas pierwszych, pt. „Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem", które przeprowadzone zostało przez przedstawicieli Komendy Policji w Koronowie.

Spotkanie z Polfinkiem wywołało u uczniów mnóstwo radości. Z przyjemnością powtórzone zostały zasady bezpieczeństwa. Podczas spotkania uczniowie otrzymali odblaskowe kamizelki.

To było miłe i ciekawe spotkanie!

Dziękujemy!

• Fotorelacja z uroczystości otwarcia boiska wielofuncyjnego

„W życiu ważny jest nie triumf, lecz walka;

rzeczą istotną jest nie zwyciężać lecz umiejętnie toczyć rycerski bój."

[Pierre de Coubertin]

18 września 2023 r. to ważna data dla naszej szkoły oraz społeczności lokalnej. W tym dniu odbyło się otwarcie boiska wielofunkcyjnego. W uroczystości uczestniczyła społeczność szkolna oraz zaproszeni goście: przedstawiciele Organu Prowadzącego - Wójt Gminy Dobrcz, Pan Andrzej Berdych, Zatępca Wójta, Pan Sebastian Horodecki, Kierownik Referatu Oświaty, Pani Anna Kutkowska; Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Pani Violetta Jaśkiewicz, Dyrektorzy sąsiednich Szkół, Rady Gminy Dobrcz, Sołectw, Parafii, Firmy wykonującej prace.

Za przybycie - serdecznie dziękujemy!

Po oficjalnym przecięciu wstęgi oraz poświęceniu nowego obiektu sportowego uczniowie naszej szkoły zaprezentowali występy taneczne oraz wyrecytowali wiersze, przygotowane specjalnie na tę okazję. Odbyły się również pierwsze rozgrywki międzyszkolne. Uroczystość uświetnili nasi pluszowi Przyjaciele :).

Jesteśmy dumni, że możemy cieszyć się nowym boiskiem, które pozwoli rozwijać umiejętności sportowe uczniów naszej oraz sąsiednich szkół.

To było piękne wydarzenie, które na długo pozostanie w naszej pamięci!

Fot. P. Zalewska

• Międzynarodowy Dzień Kropki w Oddziale Przedszkolnym

Międzynarodowy Dzień Kropki to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia dzieci z Oddziału przedszkolnego stworzyły wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki.

K. Drozdowska

• Zbieramy Talenciaki!

Talenciaki zbieramy i nagrody dla naszej szkoły wygrywamy!

Dziękujemy za dotychczas dostarczone kupony. Walczymy dalej o zwiększenie liczby zebranych Talenciaków!

• Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej

Zaczęliśmy drugi rok pracy z rekomendowanym programem profilaktycznym „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej". Tym razem współpracować będą uczniowie z klasy 5a oraz 5b.

Część materiałów już czeka na wykorzystanie, kolejne paczki jeszcze w drodze. W następnym tygodniu uczniowie będą tworzyć swoje Apteczki.

M. Basińska, psycholog szkolny

Projekt został sfinansowany ze środków

pochodzących z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów

Alkoholowych i Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

Dziękujemy!

Gmina Dobrcz

• Przedszkolaki zwiedzają szkołę

Kiedy najmłodsze dzieci z naszej szkoły poznały już kodeks przedszkolaka oraz wszystkie kąciki zabaw, wybrały się na krótki spacer po szkole, w celu poznania znajdujących się w niej pomieszczeń. Złożyły też wizytę niektórym pracownikom szkoły. Miały również okazję przez chwilę obserwować lekcję, a tym samym zobaczyć jak wygląda nauka w szkole. Miejscem, które najbardziej spodobało się przedszkolakom była sala gimnastyczna. To był udany dzień w przedszkolu.

Wychowawczyni: M. Perlik

• Pożegnanie koleżanki z klasy

Dzieci z klasy 2b odwiedziła była uczennica Juleczka. Wszyscy ucieszyliśmy się na widok naszej wesołej koleżanki. Życzyliśmy powodzenia w nowej szkole, wielu wspaniałych kolegów i koleżanek. Były uściski, miłe słowa, prezenty i słodkości.

L. Kwiatkowska

• Gratulujemy!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gminnego konkursu, pt. „Pocztówka z wakacji".

Dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły i gratulujemy zwycięstwa uczniom:

Julii Łasce, Oliwii Łasce, Lidii Róg, Szymonowi Guzakowi, Amelii Modlisz, Elizie Róg.

• Życzenia na nowy rok szkolny 2023/2024 od Wójta Gminy Dobrcz

Życzenia na nowy rok szkolny 2023/2024

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty, Rodzice oraz Kochani Uczniowie. Przed nami kolejny ważny rok edukacji. Z tej okazji życzę Wam wielu sukcesów i radości ze zdobywania oraz przekazywania wiedzy, a także satysfakcji płynącej z wzajemnej współpracy.

Wójt Gminy Dobrcz Andrzej Berdych

(źródło informacji: Facebook Gminy Dobrcz)

• Witaj Szkoło!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Kotomierzu.

Wszystkim naszym Uczniom życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym!

Rozkład jazdy autobusu szkolnego w roku szkolnym 2023/2024

Kursy powrotne - objaśnienie:

* w każdy dzień szkolny odwóz o godz. 13:35

oraz:

* poniedziałek i piątek dodatkowo o godz. 14:20,

* wtorek, środa, czwartek dodatkowo o godz. 15:05.