• Ogłoszenie konkursu

ZAJĄCZEK / KRÓLICZEK WIELKANOCNY”

KONKURS PLASTYCZNY

1. Zadaniem uczestników jest wykonanie zajączka wielkanocnego w formie przestrzennej dowolną techniką plastyczną z wykorzystaniem różnorodnych materiałów

2. Minimalna wysokość pracy – 15 cm

3. Uczestnicy: klasy 4 - 8 SP

Każdy uczestnik może złożyć tylko jedną pracę. Zgłaszane prace powinny być wykonane indywidualnie

przez dziecko. Do każdej pracy należy dołączyć karteczkę z następującymi informacjami: klasa, imię

i nazwisko uczestnika konkursu.

1. Termin składania prac:  do 30.03.2023 r.

2. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na fotografowanie oraz publikację prac.

Organizator: Aleksandra Kulpa

• Kreatywne prace plastyczne

• W piątek uczniowie klasy 1b, w ramach zajęć plastycznych, zaprojektowali i wykonali cudne czapki. Takie kreatywne zadanie sprawiło im wiele radości.

L. Kwiatkowska

• Światowy Tydzień Mózgu

Z okazji Światowego Tygodnia Mózgu uczniowie klasy 8b pod kierunkiem polonisty przygotowali wystawę. Zaprezentowali budowę mózgu oraz funkcje, za jakie odpowiada jego prawa i lewa półkula. Ponadto wykonali plakaty, prezentując wyraz ,,mózg” w różnych językach, a także ciekawostki naukowe o mózgu.

• Warsztaty plastyczne

W klasie 1a odbyły się warsztaty plastyczne, których sponsorem była Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Dzieci miały okazję namalować piękne obrazy na płótnie.

• Dzień Kobiet w klasie 8b

„Raz do roku jest taki dzień, który przemija jak piękny sen. Wszystkie kobiety, panie i matki, w dniu tym dostają pachnące kwiatki.”

8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – z okazji tego sympatycznego marcowego święta Dziewczynki z klasy 8b zostały obdarowane drobnymi upominkami od kolegów z klasy. Chłopcy życzyli koleżankom wszystkiego najlepszego, szczęścia i wielu uśmiechów na twarzy. Oczywiście był też słodki poczęstunek.

Dziękujemy chłopcom z bardzo miłą niespodziankę 😊

Wychowawczyni wraz z dziewczynkami z kl. 8b

• Świętowanie Dnia Kobiet w klasie 1a

Chłopcy z klasy 1a zdali egzamin na szóstkę. Wspólnie z Panią Darią przygotowali piękne laurki, dyplomy oraz drobne upominki. Wszystkim towarzyszyły dobre humory.

• To wspaniały Dzień Kobiet!

Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia filmiku edukacyjnego, pt. „Kazio i Dzień Kobiet", przybliżającego dzień 8. marca.

Następnie chłopcy odśpiewali głośne „Sto Lat..." swoim koleżankom oraz złożyli życzenia. Aż w końcu...dziewczynki zostały obdarowane pięknymi prezentami.

Po małych słodkościach postanowiliśmy przypomnieć sobie znane nam pląsy muzyczne i tak zabawa trwała i trwała...a uśmiechów na twarzach nie było końca...

Tradycyjnie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia w naszej ramce .

...a z nieobecnymi dziewczynkami będziemy świętować po ich powrocie!

Wszystkie dziewczynki wraz z Panią Anią dziękują za piękny dzień :)

• Gratulujemy!

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Bydgoskim Konkursie Języka Angielskiego English is Everywhere. Do etapu szkolnego konkursu przystąpiło 12 uczniów. Czworo uczestników:

Julia Ciesielska - kl.6

Fabian Chira - kl.6

Zofia Knop - kl.8

Franciszek Rzepiński - kl.8

otrzymało wymaganą liczbę punktów i ich wyniki zostały przesłane organizatorom. Komisja Konkursowa do 14 marca 2023 r. prześle do szkół listy uczniów, którzy zostaną zakwalifikowani do półfinału.

Gratulujemy wiedzy i trzymamy kciuki.

A. Formuszewicz

• Modele budowli średniowiecznych

Uczniowie klasy 4b podczas lekcji historii wykonali modele budowli średniowiecznych: zamku, wiatraka, zagrody wiejskiej, miasta oraz klasztoru. Efekty ich prac będzie można oglądać na wystawie na dolnym korytarzu szkoły do końca tygodnia.

• Udział w konkursie klasy 1b

Klasa 1b z naszej szkoły bierze udział w wiosennym konkursie organizowanym przez Centrum Edukacyjne Roboproject, w którym do wygrania są warsztaty z klockami LEGO dla całej klasy.

Jak możemy pomóc?

---> odszukujemy komentarz zgłoszeniowy wystawiony przez p. Małgorzatę Kitowską (mamę Franka - ucznia zgłoszonej klasy),

---> pozostawiamy reakcję w postaci: polubienia- łapki, serduszka, lub reakcji wow,

---> informujemy bliskich, znajomych o konkursie i możliwości sprawienia dzieciom dodatkowej radości

---> głosowanie potrwa do 21 marca.

Niedawno pokazaliśmy jaką mamy moc wygrywając konkurs karnawałowy :)

Postarajmy się, by i tym razem się udało!

Dziękujemy ;)