We wtorek odbyło się pierwsze spotkanie koła gier planszowych. Na początku dzieci poznały zasady gier logicznych takich jak wiewiórki atakują i bierki. Zapraszamy w każdy wtorek na 7h lekcyjnej.
D. Grądziel
We wtorek odbyło się pierwsze spotkanie koła gier planszowych. Na początku dzieci poznały zasady gier logicznych takich jak wiewiórki atakują i bierki. Zapraszamy w każdy wtorek na 7h lekcyjnej.
D. Grądziel
Uczniowie klasy 4a zorganizowali dziś dla swoich koleżanek i kolegów z innych klas muzeum historyczne. Przynieśli wiele ciekawych pamiątek rodzinnych, przygotowali ich opisy i ustawili ekspozycje, które oglądali z zainteresowaniem uczniowie naszej szkoły. Znalazły się tam przedmioty użytku codziennego, jak nożyce do strzyżenia owiec lub młynek do kawy, ale też "nowe" zabytki - jeden z pierwszych typów komputerów w Polsce czy walizka na kasety magnetofonowe. Zarówno czwartoklasiści, jak i zwiedzający muzeum ich koledzy mieli dużo frajdy z tego pokazu. Organizatorzy chętnie pokazywali swoje zbiory, opowiadali o tych przedmiotach i starali się zaciekawić swoich gości, przy okazji zbierając od nich punkty. Grupa, która zebrała najwięcej punktów, otrzyma ocenę celującą, więc rywalizacja była gorąca. Niestety, kolejne muzeum klasowe dopiero za rok.
A. Drożyńska
Zostało tylko kilka dni na dostarczanie prac konkursowych.
Termin: do 6 października (piątek).
Liczymy na Was Drodzy Uczniowie!
Wasze prace będą na pewno ciekawe!
Tego dnia na dzieci czekała niespodzianka. Nasza sala lekcyjna zamieniła się w salę zabaw. Po wejściu do klasy, dziewczynki wręczyły kolegom laurki i upominki. Chłopcy musieli się również wykazać pewnymi umiejętnościami. Chętnie wykonywali wylosowane zadania. W nagrodę uzystkali, nadany przez komisję (w składzie dziewczynek i pań), tytuł Super Chłopaka. Na dowód tego, że nasi chłopcy są super, świadczą poniższe zdjęcia.
B. Skrzypczyńska
L. Kwiatkowska
Buzia nasza uśmiechnięta,
w dniu radosnym Waszego święta!
Przyjmijcie, proszę nasze życzenia,
niech się spełniają Wasze marzenia.
Ważna okazja taka,
bo to przecież Dzień Chłopaka!
W poniedziałek w klasie pierwszej świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Chłopcy mieli do wykonania zadania przygotowane przez swoje koleżanki. Zadań było sporo, po ich wykonaniu dziewczynki jednogłośnie zadecydowały, że zaliczają ich wykonanie. Na koniec obdarowały swoich kolegów upominkami.
A. Zaręba
Słoneczna i kolorowa jesień, która od niedawna jest już za naszymi oknami, zainspirowała dzieci, do założenia w sali kącika przyrody. Przez cały tydzień maluszki przynosiły do przedszkola „dary jesieni", a kiedy nasz kącik już się zapełnił, postanowiliśmy zrobić sobie przy nim kilka pamiątkowych zdjęć.
M. Perlik
Prezentacja dla rodziców uczniów klasy pierwszej - w załączniku pdf.
Dzień chłopaka w klasie 2a upłynął pod znakiem wielu pozytywnych emocji. Brawo dla koleżanek z klasy, które z pełnym zaangażowaniem przygotowały zadania dla chłopców.
D. Grądziel
Niech Ci słonko ciepło gra,
Niech Twój uśmiech długo trwa,
Nie trać swej wesołej minki,
Bo dziś Twoje urodzinki.
Wszystkiego najlepszego dla Maurycego, który właśnie skończył 6 lat!
Nasza szkoła, a dokładniej klasa 2b bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Klasa w terenie". Głównym celem tego projektu jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Korzystając z przepięknej wrześniowej pogody, zrealizowaliśmy trzy zadania. Rozpoczęliśmy od obserwacji otaczającej przyrody, następnie wykonaliśmy pracę z darów natury i stworzyliśmy niepowtarzalne bransoletki. Wczoraj zaś, wybraliśmy się na pobliskie nieużytki, aby poobserwować niebo. Pogoda zrobiła nam psikusa i wyjątkowo na niebie, nie pojawiła żadna chmurka. Na szczęście dzięki książkom, ilustacjom, dobrej pamięci i jeszcze lepszej wyobraźni dzieci, udało nam się wykonać zadanie, jakim było malowanie nieba w plenerze. Zadowoleni, trochę ubrudzeni, wróciliśmy do szkoły, niosąc w grupach niezwyłe dzieła.
B. Skrzypczyńska
L. Kwiatkowska
„Siłą jest zespół! Można dużo zrobić w pojedynkę,
ale największe sukcesy osiąga się przy wsparciu innych."
[Piotr Śliwiński]
Miło mi oficjalnie ogłosić, że I miejsce w konkursie zorganizowanym przez Fotografia mmila należy do uczniów naszej szkoły!
Pozostawiony komentarz liczy łącznie ponad 500 polubień!
Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna za zaangażowanie i okazane wsparcie!
A. Zaręba
Po uroczystości Pasowania na Przedszkolaka i Starszaka przyszła kolej na kolejną atrakcję dla najmłodszych. W ramach obchodów Tygodnia Przedszkolaka gościła u nas grupa eventowa Funmiki, która porwała do tańca wszystkie dzieci. Zabawom nie było końca. Uśmiechy nie schodziły z ust naszym milusińskim. Motywem przewodnim zabawy było spotkanie z bajką, toteż nie zabrakło znanych dzieciom postaci takich jak Elza, Czerwony Kapturek czy Bing. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich maluszków i starszaków.
M. Perlik
28 września to ważna data dla każdego maluszka. Dziś bowiem Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania. Dzieci przypomniały zasady obowiązujące każdego przedszkolaka oraz zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Znalazł się również czas na słodki poczęstunek.
M. Perlik
Szanowni Państwo,
zaprzyjaźniona z naszą szkołą Fundacja Chcepomagam organizuje konwój humanitarny do domów dziecka oraz Centrum Matki i Dziecka w Ukrainie. Chcemy dołączyć do akcji pomocowej i w związku z tym przeprowadzić zbiórkę darów, o które wymienione placówki proszą i wskazują jako potrzebę.
W oznaczonych miejscach szkoły można zostawiać:
artykuły szkolne, papiernicze, środki higieniczne i myjące np. mydła, żele pod prysznic, płyny do prania itp. oraz produkty dla niemowląt takie jak wilgotne chusteczki, pieluchy rozmiary 2-6, mieszanki mleczne dla dzieci do roku oraz przeciery warzywno-owocowe.
Zbiórka trwa do 16 października.
E. Urbańska i wolontariusze
Przypominamy o trwającym konkursie plastycznym.
Wykonane prace proszę dostarczać do wyznaczonych osób.
Termin oddania pracy: do 6 października.
Zachęcamy do udziału!
Powered by aSc EduPage