Aktualności
Świętowanie urodzin
Ogłoszenie świątecznego konkursu
Konkurs dla dzieci i młodzieży
Święty Mikołaj – biskup o miłosiernym sercuOGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY 2022
http://konkurs-plastyczny.fsd.lublin.pl/
Kampania przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży
Nasza szkoła bierze udział w Kampanii 19 dni.Kampania ma mobilizować i zachęcać do działania na rzecz zapobiegania przemocy i przyczyniać się do solidarności oraz aktywności na rzecz zrealizowania ogólnoświatowego celu jakim jest zakończenie przemocy.
Kolorem kampanii jest pomarańczowy, który ma ostrzegać przed niebezpieczeństwem i zagrożeniem, zatem działa profilaktycznie.
E. Urbańska
Szkoła Pamięta...
Udział w akcji uczniów klas 1-3
Szkoła Pamięta...
W piątek 28.10.2022 r. uczniowie z klas 6 i 7 uczcili pamięć żołnierzy poległych w walce o wyzwolenie ziemi bydgoskiej. Uczniowie wysprzątali pomnik pamięci narodowej i zapalili znicze.
P. Zalewska
Wycieczka do Torunia
Dnia 27.10.2022 r. odbyła się wycieczka do Torunia, w której udział wzięły klasy czwarte. Pierwszą atrakcją było Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Na początku uczniowie uczestniczyli w warsztatach ,,Gdzie wzrok nie sięga”, na których poznali budowę oka a także dowiedzieli się, jak działa soczewka oraz dlaczego ludzie dostrzegają tyle kolorów oraz ich odcieni. Następnie udali się na wystawy, gdzie każdy mógł osobiście przeprowadzać różnorodne doświadczenia. Po wizycie w Młynie Wiedzy poszliśmy w kierunku Starego Miasta. Tam uczniowie zostali podzieleni na grupy i brali udział w grze miejskiej przygotowanej przez uczniów klas ósmych, należących do koła historycznego. Dzieci musiały m.in. rozszyfrować napis na Pomniku Mikołaja Kopernika czy znaleźć odpowiednie nazwiska w Alei Gwiazd. Oczywiście nie mogło też zabraknąć zdjęć z osiołkiem. Po przerwie na posiłek i pamiątki odwiedziliśmy Dom Legend Toruńskich. Uczniowie poznali tam sześć legend toruńskich opowiedzianych przez animatorów w średniowiecznych kostiumach i co najważniejsze sami również uczestniczyli w pokazach. Następnie, pełni wrażeń, udaliśmy się w kierunku autokaru i wróciliśmy do Kotomierza.
M. Burkwicz
16
Warsztaty zawodoznawcze
Warsztaty zawodoznawcze w Karolewie
24 października 2022 roku ósmoklasiści pod opieką p. Anny Łaski i p. Aleksandry Kulpa oraz nauczycielki orientacji zawodowej p.Lucyny Kwiatkowskiej odwiedzili Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie.
Uczniowie klasy 8a i 8b zapoznali się z pięcioma zawodami, jakie oferuje im zespół szkół: technik rolnik, technik weterynarii, technik architektury krajobrazu, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik ekonomista.
Niezapomnianą atrakcją dla uczniów była przejażdżka szkolnym ciągnikiem oraz spacer po hali maszyn rolniczych.
Zajęcia prowadzili nauczyciele zawodu, a pomagali im uczniowie III klasy technikum.
Na koniec wszyscy mieli możliwość zjeść pyszną zupę pomidorową i odebrać ulotki z ofertą szkoły.
Aleksandra Kulpa
18
Przerwa na czytanie
Spotkanie z panią bibliotekarką
Oddział przedszkolny „0b" odwiedziła dziś pani Agnieszka.Dzieci rozmawiały o miejscu, jakim jest biblioteka, rozwiązywały zagadki o zwierzętach oraz wysłuchały treści bajki „Kot w butach". Na koniec dzieci otrzymały tematyczne kolorowanki.
Dziękujemy ;)
A. Zaręba
Ogłoszenie konkursu „Mój przyjaciel MIŚ"
Daj planszówce drugie życie
Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Jesienna kompozycja"
W październiku na terenie naszej szkoły miał miejsce konkurs fotograficzny pt. „Jesienna kompozycja”. Konkurs skierowany był do uczniów klas 4 -7 SP.
Celem konkursu było:
– budzenie zainteresowań przyrodą własnego regionu,
– rozwijanie wrażliwości artystycznej,
– prezentacja twórczości dzieci w dziedzinie fotografii.
Po burzliwych obradach komisja wyłoniła następujących zwycięzców:
I miejsce – Mikołaj Radtke kl.5
II miejsce – Julia Langowska kl.6
Kornelia Książek kl.5
III miejsce – Eliza Róg kl.4b
Uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami
i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców przy SP w Kotomierzu.
Gratuluję zwycięzcom i zapraszam do obejrzenia zwycięskich fotografii.
Organizator: Aleksandra Kulpa
9
Wycieczka do Golubia Dobrzynia i Szafarni
Dnia 6 października klasy 5, 6 i 7 wybrały się na wycieczkę do Golubia Dobrzynia oraz Szafarni pod opieką swoich wychowawców. W Golubiu Dobrzyniu dzieci zwiedziły zamek i z zainteresowaniem wysłuchały opowieści pani przewodnik o historii zamku i miasta. W Szafarni młodzież wysłuchała wspaniałego koncertu - muzyki naszego sławnego kompozytora Fryderyka Chopina. Dzieci zwiedziły również dworek, w którym wakacje spędzał młody Fryderyk oraz wybrały się na spacer po parku. Młodzież chętnie fotografowała lipę, która pamięta czasy Chopina. Na zakończenie wszyscy udali się do kawiarni, w której mogli skosztować między innymi kawy z żołędzi.
A. Piaskowska
6
Przerwa na czytanie
W najbliższą środę zapraszamy do włączenia się do ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie”. Przynieście swoją książkę, czytajcie ją na długiej przerwie, a my policzymy ilu uczniów i nauczycieli włączyło się do akcji.
Pobijmy czytelniczy rekord!
Wolontariusze
Świętowanie urodzin w „0b"
PUSTY TUSZ WRZUĆ DO PAKI I DOKARMIAJ ZWIERZAKI!
Informujemy, że akcja „Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki!" - nadal trwa.
Osoby, które przyniosą pusty tusz mogą zgłosić się do pani wicedyrektor po odbiór planu lekcji lub zakładki do książki.
Lekcja biblioteczna
W czwartek 20 października pierwszoklasiści z naszej szkoły otrzymali z rąk pani bibliotekarki wyprawki czytelnicze. Było to możliwe dzięki kolejnej ogólnopolskiej edycji kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Kampania ta ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. W ramach wyprawki dzieci otrzymają jeszcze dwie pozycje książkowe, dziś otrzymali zbiór tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych pod tytułem „Pierwsze abecadło”.
Przy tej okazji uczniowie poznali zasady postępowania z książką oraz odwiedzili szkolną bibliotekę. Mamy nadzieję, że będą w niej częstymi gośćmi. A rodziców zachęcamy do częstego czytania swoim dzieciom.
A. Szmyd
„Być jak Ignacy"
Koło naukowe „Ignacy” w Kotomierzu realizujące ogólnopolski projekt naukowy „Być jak Ignacy” rozpoczął kolejny rok działalności z przytupem. Jest to siódma edycja projektu, tym razem pod tytułem „Zostań ambasadorem nauki”, zaś nasza szkoła bierze udział po raz drugi pod kierownictwem p. Agnieszki Drożyńskiej. Grupa uczniów klas ósmych zaczęła od zadań z zakresu chemii i poznania dokonań Marii Skłodowskiej – Curie oraz z wielką frajdą wykonała zadane eksperymenty: budowę wulkanu oraz badanie cieczy o odczynnikach kwaśnych i zasadowych. W tym roku uczniowie mają wielki entuzjazm i nadzieję na wygraną, dlatego w trakcie pracy koła naukowego prosimy o jego poparcie na fb. Na początek zamieszczamy filmową relację z pierwszego zadania.
A. Drożyńska
Ogłoszenie konkursu „Dobry Obywatel"
Wystartowała II edycja konkursu „Dobry Obywatel". Przedsięwzięcie jest skierowane do uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej. Celem inicjatywy jest promowanie postaw patriotycznych oraz kształtowanie
zaangażowania w sprawy społeczne i obywatelskie. Organizatorem konkursu jest Instytut Badań Edukacyjnych, a patronat nadprzedsięwzięciem objął Minister Edukacji i Nauki. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 13 listopada. Regulamin konkursu oraz dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej:https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ii-edycja-konkursu-dobry-obywatel--zachecamy-do-udzialu
Archiwum Aktualności