• Piernikowe Mikołajki

06.12.2023r. uczniowie klasy 5b dekorowali pierniki. W trakcie pracy odwiedził ich również Święty Mikołaj, który obdarował wszystkich słodyczami.

• „Rodacy Bohaterom"

Kartki świąteczne wykonane przez Dzieci z Oddziału przedszkolnego „0" oraz e -kartki świąteczne pierszoklasistów.

• Przedszkolaki przygotowują się na wizytę Świętego Mikołaja

Dziś w sali przedszkolnej stanęła piękna, wysoka, pachnąca lasem choinka. Zaraz po śniadaniu wszystkie przedszkolaki zaczęły ją przyozdabiać przyniesionymi z domu ozdobami. Sala najmłodszych milusińskich jest już przygotowana na odwiedziny Świętego Mikołaja.

M. Perlik

• Pamiętamy!

Uczniowie klasy 5b wzięli udział w akcji ,,Rodacy Bohaterom”. Z tej okazji własnoręcznie wykonali kartki świąteczne, które zostaną przekazane Kombatantom oraz naszym rodakom mieszkającym na Kresach Wschodnich.

• Dzień Patrona - Stefana Żeromskiego

Dnia 1 grudnia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona-Stefana Żeromskiego. Uczniowie klas 7 i 8 przygotowali wystawkę z książkami autorstwa Żeromskiego oraz portretami pisarza wykonanymi przez uczniów klas 4-8 . Dzieci miały możliwość zapoznać się z życiorysem patrona oraz wziąć udział w konkursie wiedzowym na powyższy temat. Zwycięzcami konkursu zostali: Sofia i Witold Pardo z klasy 5 a oraz Oliwier Głodek z klasy 5b.

Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w wydarzeniu.

A.Żabicka

A.Piaskowska

fot. E.Adamczyk- Cękała

• Świąteczna atmosfera w klasie pierwszej

• W naszej klasie panuje już świąteczna atmosfera

Dzięki współpracy z rodzicami udało się zrealizować pomysł, jakim było zakupienie drewnianych bombek, które następnie zostały pięknie ozdobione przez uczniów. Wykonane ozdoby zawisną wkrótce na klasowej choince. Na pozostałe bombki również mamy już pomysł, który wkrótce zrealizujemy.

• Świąteczne listy

Dzisiaj dzieci z zerówki uczyły sie jak wysyłać listy. Własnoręcznie wykonały znaczki i koperty oraz napisały list i zaadresowały go do rodziców. Zamieniły sie w listonoszy i osobiście doręczyły nawet te listy do domów.

L. Kwiatkowska

• Andrzejkowe wróżby w klasie pierwszej

29 listopada uczniowie przeprowadzili wśród koleżanek i kolegów z klasy przygotowane przez siebie wróżby. Andrzejkowy czas szkolny rozpoczął się od pracy w grupach i wykonania zadań z kluczami. Następnie uczniowie obejrzeli film edukacyjny o tradycji Andrzejek, po czym rozpoczęli przeprowadzanie wróżb.

Były to radosne i zarazem tajemnicze zajęcia.

• Płynąć po sukces!

Nadia Kozłowska, uczennica klasy 5b, oprócz szkolnych obowiązków znajduje również czas na cotygodniowe treningi pływania. Dzięki swojej determinacji i ciężkiej pracy wielokrotnie osiągała sukcesy. Ostatnie z nich to:- 21.10.2023r. Sprint Cup Kołobrzeg - 3. miejsce stylem grzbietowym na dystansie 50 m oraz 6. miejsce stylem dowolnym na dystansie 50 m,- 25.11.2023r. Mali Mistrzowie Grudziądz - 6. miejsce stylem grzbietowym na dystansie 50 m (w tym pobity rekord życiowy).Rekordy życiowe Nadii:- styl dowolny - 42,90 s,- styl grzbietowy - 48,63 s.Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

• Świętowanie Andrzejek w klasach drugich

Uczniowie z klasy 2a i 2b wspólnie świetowali Andrzejki. Samodzielnie przygowali wróżby i zadania andrzejkowe. Było sporo śmiechu, zabawy przy muzyce i słodkości.

L. Kwiatkowska

• Święto czekolady

Słodki wtorek w ramach Szkolnego kalendarza adwentowego uczciliśmy nie tylko jedzeniem, ale także tańczeniem czekolady podczas długiej przerwy. Zabawa była pyszna!

• Koło gier planszowych

Dzieci uczęszczające na koło gier planszowych same zdecydowały w jaką grę planszową zagrają. Podczas gier panowała wyjątkowa atmosfera pełna skupienia, wyczekiwania i nieoczekiwanych zwrotów akcji.