Wspaniała zabawa karnawałowa dzieci z Punktu i Oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas 1-3 z Animujemy - akademia rozrywki
Dziękujemy za sprawienie mnóstwa radości dzieciom!
Wychowawcy klas
Wspaniała zabawa karnawałowa dzieci z Punktu i Oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas 1-3 z Animujemy - akademia rozrywki
Dziękujemy za sprawienie mnóstwa radości dzieciom!
Wychowawcy klas
Za nami kolejne zajęcia projektu „Wspieranie dzieci w procesie edukacji- język angielski”, tym razem,uczniowie klas drugich, utrwalały nazwy najważniejszych londyńskich budowli, m.in. takich jak Big Ben, London Eye, Tower of London, London Bridge.
S. Kochańska
!! Sportowy przegląd tygodnia !!
W ubiegły czwartek (22.01) odbyły się w naszej gminie rozgrywki w piłkę ręczną chłopców i dziewcząt klas 7-8 w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Udział w turnieju organizowanym w Szkole w Dobrczu wzięły 3 drużyny chłopców i 4 dziewcząt.
Po wielu latach dominacji zespołów gospodarzy w tych rozgrywkach tym razem to nasze zawodniczki okazały się najlepsze wygrywając decydujący mecz z Dobrczem 5:4. Mistrzostwo Gminy dało nam możliwość gry w mistrzostwach powiatu bydgoskiego organizowanych w Solcu Kujawskim w dniu 28.01.
Chłopcy ostatecznie zajęli 3 miejsce, mimo iż walczyli dzielnie o każdą piłkę i centymetr boiska.
!! Kolejna piękna historia trwa dalej !!
Właśnie wróciliśmy z mistrzostw powiatu bydgoskiego. Zdecydowanie jest to powrót "z tarczą". Te dziewczęta mają supermoce! Charakter, nieustępliwość w obronie i skuteczność w ataku sprawiła, że bez porażki przebrnęliśmy zarówno fazę grupową ( 3:0 z Łochowem i 5:2 z Brzozą) jak i mecz półfinałowy (2:0 z Solcem) aby w finale po pasjonującej walce pokonać po rzutach karnych silną drużynę z Dąbrowy Chełmińskiej (2:2, 2-1k). Ze łzami szczęścia, złotymi medalami na szyi i nadziejami na dalsze sukcesy wróciliśmy do szkoły aby po feriach reprezentować Naszą szkołę na szczeblu wojewódzkim
Trzymajcie mocno kciuki
Opiekun: M.Drożyński, R.Nalazek
Pragnę poinformować, że uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Leksykalnym MEMORY MASTER. Do jesiennej XXIII edycji przystąpiło 21 uczestników, znakomita większość uzyskała bardzo wysokie wyniki. Dwoje uczniów uzyskało następujące tytuły:
Piotr Bugajski - kl. 7a - LAUREAT III STOPNIA
Mikołaj Radtke - kl. 8 - LAUREAT III STOPNIA
Natomiast WYRÓŻNIENIEM mogą poszczycić się:
Adam Krzemkowski - kl. 8
Kornelia Książek - kl. 8
Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie nagrody.
Serdecznie gratulujemy.
A. Formuszewicz
Od dnia 16.02.2026 r. do 02.03.2026 r. rekrutacja na rok szkolny 2026/2027 dla dzieci spoza obwodu szkoły.
Nauka przez zabawę
– poznajemy układ pokarmowy!
Uczniowie klasy 4a podczas lekcji przyrody odkrywali tajemnice budowy i funkcjonowania układu pokarmowego w niezwykle kreatywny sposób. Zamiast tradycyjnych notatek
i schematów, w ruch poszły pończochy, rolki po papierze toaletowym, winogrona, banany i wiele innych codziennych przedmiotów. Dzięki nim uczniowie mogli samodzielnie odtworzyć poszczególne etapy trawienia oraz poznać rolę każdego narządu w tym procesie. Taka forma nauki pozwoliła im lepiej zrozumieć, jak działa nasz organizm, a jednocześnie świetnie się bawić.
To doskonały przykład nauki przez doświadczenie, działanie
i kreatywne myślenie – sposobu, który nie tylko rozwija wiedzę, ale też rozbudza ciekawość świata i radość z odkrywania.
A. Kulpa
W dniu 15 stycznia 2026 r. Piotr Bugajski, uczeń kl 7a, wziął udział w drugim, międzyszkolnym (wojewódzkim) etapie Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego w języku angielskim - "Reading Brings Us Unknown Friends".
Czekamy na wyniki i trzymamy za Piotra kciuki.
Życzymy powodzenia.
A. Formuszewicz
Szanowni Państwo,
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromksiego w Kotomierzu informuje, że od dnia 19.01.2026 r. do 30.01.2026 r. rozpoczynamy rekrutację na rok szkolny 2026/2027 dla dzieci i uczniów zamieszkałych w obwodzie szkoły.
Dokumenty rekrutacyjne będą dostępne również w siedzibie placówki od dnia 19.01.2026 r.
Wypełnione dokumenty prosimy dostarczyć do szkoły do 30.01.2026.
Z poważaniem Dyrektor Szkoły Grażyna Gwizdała
https://zskotomierz.edupage.org/a/rekrutacja-na-rok-szkolny-20262027
Siatkarskie emocje
W dniu 8 stycznia br. w Szkole Podstawowej w Wojnowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w piłce siatkowej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje WSZYSTKICH 8 gmin z naszego powiatu.
Nasze zawodniczki bez straty seta przebrnęły fazę grupową wygrywając 2:0 kolejno z:
SP. NIEMCZ
SP. NOWA WIEŚ WIELKA
SP. KRUSZYN
W Meczu półfinałowym minimalnie lepsze okazały się zawodniczki z Łochowa i o brąz przyszło ponownie zagrać nam z dziewczętami z Kruszyna. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu(2:1) zakończyliśmy zmagania na 3 miejscu i z brązowymi medalami wróciliśmy do Szkoły
Oto ostateczne wyniki:
Dziewczęta:
SP Koronowo
SP Łochowo
SP Kotomierz
SP Kruszyn
– SP Niemcz / SP Solec Kujawski
– SP Dąbrowa Chełmińska / SP Nowa Wieś Wielka
Opiekun: M.Drożyński
Talerz zdrowego żywienia
Uczniowie klasy 4a i 4b uczęszczający na zajęcia z edukacji zdrowotnej podczas zajęć warsztatowych wykonali talerz zdrowego żywienia. Zalecenia żywieniowe przedstawili w formie talerza podzielonego na części, które symbolizują proporcje różnych grup produktów, jakie powinni spożywać w ciągu dnia. Dzięki temu łatwiej zrozumieć, czego jeść więcej, a czego mniej – bez liczenia kalorii czy ważenia porcji. Bardzo ważne, aby posiłki były prawidłowo skomponowane nie tylko pod względem jakościowym, ale także ilościowym. Zdobyta wiedza może pomóc im w podejmowaniu lepszych decyzji żywieniowych na co dzień.
A. Kulpa
Spotkanie wigilijne w klasie 2b
Zapraszamy do obejrzenia nagrania
Świąteczna niespodzianka od Mikołaja :)
Wzruszenie i duma- to emocje, które nam towarzyszyły podczas odsłuchu
Niech te pięknie zagrane kolędy usłyszy każdy z Nas!
A. Zaręba
Zapraszamy do obejrzenia nagrania
Wigilia w klasie 3 — pełna ciepła, uśmiechów, niespodzianek i świątecznej atmosfery.
Takie chwile zostają w sercu na długo
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz wysłuchania w naszym wykonaniu piosenki "To nasze święta...".
A. Zaręba
Zapraszamy do obejrzenia nagrania
Wigilia klasowa kl. IVB – magiczny czas razem
19 grudnia nasza klasa IVB przeżyła wyjątkowe chwile podczas klasowej wigilii. Był to dzień pełen radości, ciepła i prawdziwie świątecznej atmosfery. Razem stroiliśmy choinkę, a dzieci z ogromnym zaangażowaniem przygotowały wspólny, wigilijny posiłek.
Nie zabrakło tego, co w tym czasie najważniejsze – dzielenia się opłatkiem, serdecznych życzeń płynących prosto z serca oraz chwil wzruszenia i uśmiechów. A radość była podwójna, gdy pojawiły się również świąteczne prezenty, które wywołały wiele entuzjazmu i szczęścia
To był piękny czas bycia razem, budowania wspólnoty i doświadczania magii Świąt
P. Zalewska
#wigiliaklasowa #klasaIVB #świątecznyczas #razemnajlepiej #magiświąt #radośćdzieci #szkoła #wspólnychwil #BożeNarodzenie
Zapraszamy do obejrzenia nagrania
W zerówce i punkcie przedszkolnym odbył się wyjątkowy dzień wigilijny. Dzieci wspólnie kolędowały ze starszymi koleżankami i kolegami, a następnie zasiadły do odświętnie przygotowanego stołu, by podzielić się opłatkiem i skosztować przekąsek przygotowanych przez rodziców.
W pewnym momencie pod choinką pojawiły się prezenty pozostawione przez wyjątkowego gościa, który odwiedził nas niezauważenie, co wywołało u dzieci ogromną radość.
Tego dnia świętowano również 6. urodziny Hani, dzięki czemu emocji było jeszcze więcej.
E. Adamczyk-Cękała
M. Mele
K. Siedlecka
M. Olszewska
O. Kuffel
Klasa 5 życzy wszystkim Wesołych Świąt!
19.12.2025 r. nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu „Ekologiczna choinka” Otrzymaliśmy bardzo wiele pięknych, pomysłowych prac. Gratulujemy wszystkim uczestnikom kreatywności i zaangażowania!
Wyniki konkursu:
I miejsce (ex aequo):
• Michalina Blicharz
• Radosław Fałek
II miejsce (ex aequo):
• Hanna Didyk
• Iga Fałek
III miejsce (ex aequo):
• Ignacy Modlisz
• Jowita Ziemer
Wyróżnienia:
• Julia Łaska
• Stanisław Kitowski
• Leon Szmytkowski
• Maria Parszyk
• Szymon Ekhardt
• Vanessa Mikołajewska
Podziękowania za udział otrzymują również:
• Zuzanna Stachowicz
• Michał Waszak
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie
A. Kalisz
WYNIKI KONKURSU„RADOŚĆ ŚWIĄT - KARTKA BOŻONARODZENIOWA"
Dużymi krokami zbliżają się najpiękniejsze ze wszystkich świąt – Święta Bożego Narodzenia, czas radości, miłości, wspólnego kolędowania. Ze świętami wiąże się wiele tradycji. Jedną z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. Najpiękniejsze są zawsze te, które zostały wykonane własnoręcznie.
W grudniu uczniowie klas 4 -7 SP wzięli właśnie udział w szkolnym konkursie na kartkę bożonarodzeniową.
Jego celem była szeroko pojęta edukacja plastyczna i kulturowa. Konkurs miał sprzyjać kultywowaniu tradycji wykonywania kartek bożonarodzeniowych.
Lista laureatów:
I miejsce – Oliwia Wełnińska kl.5
II miejsce – Jagoda Ziemer kl.4a– Paulina Ciechanowska kl.5
III miejsce – Oliwia Łaska kl. 6b
Wyróżnienie – Filip Szeliga kl. 4b
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujęi życzę pięknych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!
Organizator: A. Kulpa
Powered by aSc EduPage