Przez trzy dni uczniowie poszczególnych etapów prezentowali zasady bezpieczeństwa nad wodą, w cyberświecie oraz w ruchu drogowym. To były wartościowe lekcje!
Zaparszamy do obejrzenia relacji z tych wydarzeń.
Dzień 1
Dzień 2
Dzień 3
,,Bezpieczne Wakacje" Wakacje bezpieczne to podstawa, trzymaj się zasad i znaj te prawa. Na wycieczkę rowerową jechać masz chęć? Załóż kask! Chyba że mandat chcesz mieć.
Smaruj się SPF na plaży, bo tam słońce parzy! Możesz pływać sobie w morzu albo wskoczyć do jeziora, ale pamiętaj, że flaga nie może być czerwona.
Przygotuj plecak i sprawdź pogodę, jeśli na górski szlak masz ochotę. Pamiętaj, by nosić przy sobie mapę, chyba, że chcesz życia swojego mieć stratę.
Możesz w wakacje świecić przykładem, bezpiecznie je spędzaj- taką mamy radę!
Autorzy: Maja Bruska, Małgorzata Tobolska, Paulina Ciechanowska, kl. 5
---------------------------
„Wakacje” Gdy nadchodzi czas wakacji, czuć piękny zapach akacji, lecz nie każdy o tym wie, jak bezpiecznie zachować się.
Bez kasku jeździsz hulajnogą? Skończyć się to może obolałą głową! Z wakacji się wtedy nie cieszysz, bo w szpitalu ciągle leżysz.
Pamiętaj, żeby w wakacje uważać, czegoś przypadkiem sobie nie złamać! Z wakacji szczęśliwie wracamy, kiedy grzecznie je spędzamy.
Autor: Emilia Plewińska kl. 5
-------------------------
,,Wakacje" Zaczynają się wakacje, czas na rower i Chorwację! Chcesz lato spędzić bezpiecznie? Musisz przestrzegać zasad, koniecznie! Gdy potrzebujesz trochę ochłody, nie wskakuj od razu do wody! Na plaży chętnie się wygrzewamy i tylko pod opieką ratownika pływamy! Gdy nad morzem słonko świeci, niech bezpiecznie bawią się dzieci!
Dbaj o swoje bezpieczeństwo! Nie pozwalaj sobie na każde szaleństwo!
Autorzy: Zofia Bugajska, Adam Kucharski, Tymon Kubaszewski, kl. 5
-------------------------
Na drodze światła migają, przepisy cicho wołają: zwolnij, rozejrzyj się wkoło, tu każdy musi iść wesoło, lecz też i mądrze, ostrożnie i bezpieczeństwo rośnie. Gdy idziesz - przejście wybieraj, na zielone światło czekaj. Nie biegnij w myśl : „Zdążę jeszcze” bo ryzyko bywa wielkie. Rowerzysto kask na głowie niech rozsądek zawsze powie, że widoczność to podstawa, a ostrożność to nie zabawa. Na hulajnodze jedź bezpiecznie. Kask zakładaj - to konieczne! Telefon schowaj, skup się na drodze wtedy do celu dojedziesz. Droga to nie jest gra, tu każdy swoje zasady ma. Gdy je wszyscy szanujemy, bezpiecznie do celu dojedziemy!
Autor: uczniowie klasy 4b
---------------------------
Gdy do szkoły rano jadę, pas w aucie daje radę. Przechodząc przez ulicę spoglądam w obie strony skrycie. Kask zakładam na rowerze, bo bezpieczeństwo ważne jest - szczerze. Nie rozmawiam z obcym panem, choćby kociaciaków częstował mnie kilogramem. A gdy siedzę sama w domu, nie otwieram drzwi nikomu. Gdy coś złego się wydarzy, numer alarmowy mam zapisany na twarzy. I nie głaszczę obcych psów, nawet gdy słodkie są jak mój. Bo bezpieczny uczeń dobrze wie, że ostrożność ważna jest! Kiedy mądrze każdy działa, to zabawa doskonała!
Autor: Oliwia Kwiatkowska, kl. 4a