Aktualności

          • Gratulujemy!

          • WZOROWY CZYTELNIK

            - konkurs biblioteczny

            W czerwcu 2026 roku biblioteka szkolna ogłosiła wyniki konkursu na najbardziej aktywnego czytelnika biblioteki szkolnej.

            Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do korzystania z zasobów biblioteki, promocja czytelnictwa oraz utrwalenie nawyku obcowania z książką.

            Konkurs rozstrzygnięto na podstawie aktywności czytelniczej uczestników w dwóch grupach wiekowych szkoły podstawowej: klasy 1 - 3 i 4 - 8.

            Tytuł „Wzorowego Czytelnika” zdobyli:

            - w klasach 1 – 3 SP Szymon Tereś z kl.3

            - w klasach 4 – 6 SP Stanisław Wojdon z kl.4b

            Laureatom konkursu serdecznie gratuluję i życzę dalszego czerpania wiedzy i przyjemności z książek :)
             

            Organizator: Aleksandra Kulpa

          • 🌸 Akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2025/2026 w klasach 1–3 🌸



          • Występ klas 2 i 1

            Występ klasy 3 - zakończenie I etapu edukacyjnego

            Podczas uroczystej akademii uczniowie klas drugich, pod opieką swoich Wychowawczyń, pożegnali trzecioklasistów. Po symbolicznej „odprawie” i odpowiednim spakowaniu walizki do klasy czwartej wręczyli starszym koleżankom i kolegom bilety na dalszą edukacyjną podróż. 🍀

            Następnie zaprezentowali się przyszli czwartoklasiści, a na zakończenie, wspólnie z pierwszoklasistami, radośnie i pogodnie powitaliśmy nadchodzące wakacje przy dźwiękach wesołej piosenki. ☀️

            Najmłodsi uczniowie przygotowali również wyjątkowy upominek dla koleżanek i kolegów kończących pierwszy etap edukacji – pamiątkę, która z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

            Było to piękne, pełne wzruszeń i uśmiechów spotkanie. 🩵

            Serdecznie dziękujemy Rodzicom uczniów klasy trzeciej za obecność w tym ważnym i wyjątkowym dla dzieci dniu.

            A. Zaręba

            ------------------

            📸 M. Mele

          • Wakacyjne życzenia i sukcesy naszych przedszkolaków...

          •  

            Dzisiejszy dzień w naszym przedszkolu obfitował w wiele radosnych i wzruszających chwil. Pani Dyrektor złożyła wszystkim dzieciom serdeczne życzenia udanych, bezpiecznych i pełnych przygód wakacji. Przedszkolaki podziękowały za miłe słowa, prezentując wesołe piosenki o tematyce wakacyjnej.

            Podczas uroczystego spotkania Pani Dyrektor wręczyła również nagrody laureatom konkursu gminnego.

            Z dumą informujemy, że nasi wychowankowie zdobyli I, II i III miejsce, a także otrzymali wyróżnienia.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów!

            Nie zabrakło także chwil pełnych emocji. Wesołe Kociaki pożegnały swoją koleżankę, która opuszcza nasze przedszkole. Dzieci przygotowały dla niej ciepłe słowa, uściski i życzenia powodzenia w nowym miejscu.

            Życzymy jej wielu sukcesów oraz wspaniałych przyjaźni na dalszej drodze edukacyjnej.

            N. Kolarz

            B. Skrzypczyńska

          • Tydzień Bezpieczeństwa w naszej szkole...


          • Przez trzy dni uczniowie poszczególnych etapów prezentowali zasady bezpieczeństwa nad wodą, w cyberświecie oraz w ruchu drogowym. To były wartościowe lekcje!

            Zaparszamy do obejrzenia relacji z tych wydarzeń.

            Dzień 1

            Dzień 2
            Dzień 3


             

            ,,Bezpieczne Wakacje" Wakacje bezpieczne to podstawa, trzymaj się zasad i znaj te prawa. Na wycieczkę rowerową jechać masz chęć? Załóż kask! Chyba że mandat chcesz mieć.

            Smaruj się SPF na plaży, bo tam słońce parzy! Możesz pływać sobie w morzu albo wskoczyć do jeziora, ale pamiętaj, że flaga nie może być czerwona.

            Przygotuj plecak i sprawdź pogodę, jeśli na górski szlak masz ochotę. Pamiętaj, by nosić przy sobie mapę, chyba, że chcesz życia swojego mieć stratę.

            Możesz w wakacje świecić przykładem, bezpiecznie je spędzaj- taką mamy radę!

            Autorzy: Maja Bruska, Małgorzata Tobolska, Paulina Ciechanowska, kl. 5

            ---------------------------

            „Wakacje” Gdy nadchodzi czas wakacji, czuć piękny zapach akacji, lecz nie każdy o tym wie, jak bezpiecznie zachować się.

            Bez kasku jeździsz hulajnogą? Skończyć się to może obolałą głową! Z wakacji się wtedy nie cieszysz, bo w szpitalu ciągle leżysz.

            Pamiętaj, żeby w wakacje uważać, czegoś przypadkiem sobie nie złamać! Z wakacji szczęśliwie wracamy, kiedy grzecznie je spędzamy.

            Autor: Emilia Plewińska kl. 5

            -------------------------

            ,,Wakacje" Zaczynają się wakacje, czas na rower i Chorwację! Chcesz lato spędzić bezpiecznie? Musisz przestrzegać zasad, koniecznie! Gdy potrzebujesz trochę ochłody, nie wskakuj od razu do wody! Na plaży chętnie się wygrzewamy i tylko pod opieką ratownika pływamy! Gdy nad morzem słonko świeci, niech bezpiecznie bawią się dzieci!

            Dbaj o swoje bezpieczeństwo! Nie pozwalaj sobie na każde szaleństwo!

            Autorzy: Zofia Bugajska, Adam Kucharski, Tymon Kubaszewski, kl. 5

            -------------------------

            Na drodze światła migają, przepisy cicho wołają: zwolnij, rozejrzyj się wkoło, tu każdy musi iść wesoło, lecz też i mądrze, ostrożnie i bezpieczeństwo rośnie. Gdy idziesz - przejście wybieraj, na zielone światło czekaj. Nie biegnij w myśl : „Zdążę jeszcze” bo ryzyko bywa wielkie. Rowerzysto kask na głowie niech rozsądek zawsze powie, że widoczność to podstawa, a ostrożność to nie zabawa. Na hulajnodze jedź bezpiecznie. Kask zakładaj - to konieczne! Telefon schowaj, skup się na drodze wtedy do celu dojedziesz. Droga to nie jest gra, tu każdy swoje zasady ma. Gdy je wszyscy szanujemy, bezpiecznie do celu dojedziemy!

            Autor: uczniowie klasy 4b

            ---------------------------

            Gdy do szkoły rano jadę, pas w aucie daje radę. Przechodząc przez ulicę spoglądam w obie strony skrycie. Kask zakładam na rowerze, bo bezpieczeństwo ważne jest - szczerze. Nie rozmawiam z obcym panem, choćby kociaciaków częstował mnie kilogramem. A gdy siedzę sama w domu, nie otwieram drzwi nikomu. Gdy coś złego się wydarzy, numer alarmowy mam zapisany na twarzy. I nie głaszczę obcych psów, nawet gdy słodkie są jak mój. Bo bezpieczny uczeń dobrze wie, że ostrożność ważna jest! Kiedy mądrze każdy działa, to zabawa doskonała!

            Autor: Oliwia Kwiatkowska, kl. 4a

             



             

          • Święto Mamy i Taty

          •  

            Choć podczas naszego spotkania padło już wiele pięknych słów wypowiedzianych i wyśpiewanych przez uczniów...

            chcemy jeszcze raz powiedzieć: dziękujemy!

            Drodzy Rodzice, dziękujemy za Waszą obecność, uśmiech, ciepło...

            To dzięki Wam świat staje się piękniejszy, a każdy dzień bezpieczniejszy i pełen nadziei. Dziękujemy za Wasze serca, troskę i nieustanne wsparcie.

            Z wdzięcznością za wspólne chwile...

            Uczniowie klasy 3 wraz z Panią Anią

          • Dzień Mamy i Taty

          • „Rodzina namalowana sercem” to temat spotkania z okazji Dnia Mamy i Taty. To spotkanie pełne uśmiechów, wzruszeń i pięknych chwil. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały swoje występy, a wspólnie spędzony czas przy słodkim–wspólnie stworzonym stole, stworzył wyjątkową, rodzinną atmosferę.

            Dziękuję wszystkim Rodzicom za obecność, życzliwość i wspólne świętowanie

            Wychowawca klasy 2a

            A. Kalisz

          • Znamy już Mistrzów Pisania!

          •  

            Konkurs kaligraficzny został rozstrzygnięty. Tytuł Mistrza Pisania zdobyli:

            Klasa 1 – Maria Parszyk

            Klasa 2a – Hanna Didyk

            Klasa 2b – Zofia Pawlicka

            Klasa 3 – Szymon Tereś

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zainteresowanie udziałem w konkursie.

            Gratulujemy zwycięzcom pięknego pisma, staranności i zaangażowania!

            Życzymy dalszych sukcesów i rozwijania swoich talentów.
             

            Organizatorzy: A. Zaręba, K. Drozdowska

          • Gratulujemy!


          • Wielkie gratulacje należą się Zosi Bugajskiej - uczennicy klasy 5., która zdobyła 1 miejsce w Szkolnym Konkursie Ortograficznym. W Konkursie brali udział wszyscy uczniowie klas 4 - 8, a Zosia okazała się najlepsza.

            Brawo Zosia!!! Tak trzymaj!!!

            K. Marciniak

          • Informacja - wakacyjne wyzwanie...



          • STARTUJE „SUPER TATA 2.0”!Z radością ogłaszamy start kolejnej edycji wyjątkowego projektu rodzinnego „Super Tata 2.0”!  

            To inicjatywa skierowana do ojców (lub męskich opiekunów) oraz dzieci, której głównym celem jest wzmacnianie relacji rodzinnych, budowanie bezpiecznych i trwałych więzi emocjonalnych oraz promowanie świadomego i zaangażowanego rodzicielstwa poprzez wspólne spędzanie czasu.

            „Super Tata 2.0 ”odpowiada na realne potrzeby współczesnych rodzin, w których obecność i aktywna rola ojca odgrywają kluczową rolę w prawidłowym rozwoju emocjonalnym i społecznym dziecka oraz stanowią ważny czynnik chroniący przed zachowaniami ryzykownymi.

            Projekt niesie ze sobą silny wymiar profilaktyczno-wychowawczy, wzmacniając więzi rodzinne, rozwijając kompetencje komunikacyjne i wychowawcze oraz promując relacje oparte na zaufaniu, szacunku i współpracy. Jednocześnie zachęca do zdrowego, aktywnego stylu życiai pokazuje, jak ważne jest wspólne, wartościowe spędzanie czasuwolnego. „Super Tata 2.0” to także wzmacnianie roli ojca jakoważnej i aktywnej postaci w życiu dziecka. Patronat i partnerzy: z dumą informujemy, że projekt objęty został patronatem honorowym: Pani Poseł Iwony Kozłowskiej Wójta Gminy – Pana Rafała Modlisza.

            Jednocześnie informujemy, że jesteśmy w trakcie korespondencji z kolejnymi instytucjami i partnerami, których zaangażowanie dodatkowo wzmocni rangę przedsięwzięcia. 

            Terminy i organizacja projektu:

            Start projektu: czerwiec 2026 r. 

            Karty zgłoszeniowe należy dostarczyć do końca czerwca do GOPS 

            Realizacja projektu: czerwiec – 4 września 2026 r. W tym czasie uczestnicy będą realizować zadania, przygotowywać prezentacje, prace i materiały projektowe. Zwieńczenie projektu: wrzesień 2026 r.

            Planowane jest wspólne spotkanie podsumowujące oraz uroczyste docenienie uczestników i ich zaangażowania.

            Regulamin wraz z załącznikami dostępny jest na stronie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej www.gops.gminadobrcz.pl „Super Tata 2.0” – bo najważniejsze rzeczy w wychowaniu zaczynają się od relacji. 

          • Z wizytą w Multikinie...


          • 22.05.2026 r. klasy 4a, 4b oraz 5 wybrały się na wycieczkę do Bydgoszczy. Uczniowie uczestniczyli w seansie filmu „Mario Galaxy” w Multikinie, a następnie odwiedzili restaurację McDonald’s.

            Wyjazd był świetną okazją do wspólnej integracji, rozmów oraz spędzenia czasu w miłej atmosferze poza murami szkoły. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń!

            P. Zalewska

            S. Kochańska

            M. Mele

            L. Kwiatkowska

          • II gminny przegląd piosenek i wierszy w języku angielskim...

          • 21 maja dziewczynki z punktu przedszkolnego: Kornelia, Wiktoria i Oliwia wzięły udział w II gminnym przeglądzie piosenek i wierszy w języku angielskim dla dzieci przedszkolnych Little Star. Nasze gwiazdeczki wystąpiły na scenie GOKu w Dobrczu pokonując tremę zaprezentowały swój talent artystyczny. I choć nie zdobyły nagrody głównej dla nas są już Little Stars.

            S. Kochańska