• Dziękujemy!

     •  

      Dziękujemy naszej wolontariuszce Ani za promowanie projektu Badajmy się! podczas gminnego pikniku.

     • Gratulujemy!

     • Dnia 30 kwietnia dzieci z klasy III podczas zajęć lekcyjnych wykonały kukiełki na konkurs zorganizowany przez szkołę w Wudzynie. Dzięki współpracy, cierpliwości i kreatywności powstały piękne kukiełki. Nagrodzone nasze uczennice to Paulina Ciechanowska (I m.) oraz Oliwia Paczkowska (II m.). Gratulujemy naszym laureatom oraz wszystkim dzieciom. Wszystkie prace są wyjątkowe!

      A. Kalisz

     • Dziękujemy!

     • Dziękujemy Wydawnictwo Insignis Media za książkę "Mój okres, poznaj tajemnice miesiączki i poczuj dumę ze swej kobiecości". Można ją wypożyczyć z gabinetu pedagoga. Zapraszam

      E. Urbańska

     • Wycieczka klas 4-5 na Szlak Piastowski

     •  

      Uczniowie klas czwartych i piątych naszej szkoły spędzili dwa dni (23-24 maja) na wycieczce, zwiedzając Szlak Piastowski, czyli miejsca, gdzie zaczęło się państwo polskie. Było dużo historii, która przyda się na lekcjach - klasy piąte właśnie zaczynają omawiać te czasy. Wyjeżdżaliśmy z Kotomierza w deszczu, mokro było w powietrzu i w niektórych oczach - ale tylko przez chwilę. Po krótkiej jeździe zaczęliśmy zwiedzanie od Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji, gdzie pani przewodniczka pokazała nam najciekawsze eksponaty, można było ich dotknąć, wejść, a nawet zadzwonić dzwonem na lokomotywie. Potem Wenecja zrobiła się bardzo mokra - w końcu nazwa zobowiązuje - i w rzęsistym deszczu szybko obejrzeliśmy ruiny zamku Diabła Weneckiego oraz wystawę machin oblężniczych. Na szczęście w Biskupinie deszczu już nie było, mogliśmy spokojnie przejść się po najciekawszych zabytkach: groby skrzynkowe, piece chlebowe - i oczywiście rekonstrukcja osady. W Gnieźnie pan przewodnik oprowadził nas po katedrze i jej podziemiach, pokazał słynne Drzwi Gnieźnieńskie, Muzeum Początków Państwa Polskiego - i na koniec wzięliśmy udział w grze miejskiej szlakiem królików, po której wszyscy możemy powiedzieć: tak, świetnie znam Gniezno, dokładnie poznałem całą starówkę i okolice. Nocleg w pałacu w Kobylnikach wzbudził wiele emocji, niektórzy uwierzyli w duchy straszące w nocy, inni nie mogli spać przez chrapanie kolegów - mimo to wszyscy w miarę wyspani ruszyli rano na zwiedzanie Kruszwicy. Zaczęliśmy od rejsu statkiem Rusałka po jeziorze Gopło, potem wdrapaliśmy się na Mysią Wieżę, w której jest rzeczywiście sporo myszy (nawet wirtualnych), poznaliśmy architekturę romańską na przykładzie Kolegiaty pw. Św. Św. Piotra i Pawła. Potem jeszcze spacer po parku zdrojowym i tężniach solankowych w Inowrocławiu, lody, obiad - i powrót do domu. Oczywiście pani od historii nie dała nam spokoju i na postojach, w tak zwanym międzyczasie, dawała do wykonania karty pracy na temat zwiedzanych obiektów. Nagrodą dla najpilniej słuchających były oceny z historii, szóstki lub piątki, za najlepsze wypełnienie kart pracy. Następną wycieczkę zorganizuje inna pani, więc może będzie mniej historii? Nie da się, historia jest wszędzie.

      A. Drożyńska

     • Wycieczka do Pelplina

     • Tak blisko a tak daleko...

      Godzina drogi pociągiem z Kotomierza wystarczy by znaleźć się na Kociewiu, a dokładniej w Pelplinie. Znajduje się tu druga pod względem wielkości katedra w Polsce posiadająca drugi pod względem wysokości ołtarz drewniany w Europie. Okazała świątynia zbudowana w stylu gotyckim wywiera ogromne wrażenie na turystach. Nieopodal kościoła znajduje się muzeum, w którym można zobaczyć m.in.sakralne średniowieczne rzeźby. Największym skarbem tego muzeum jest jednak unikatowa, bezcenna biblia Gutenberga .Uczniowie klas 6,7 i 8 pod opieką wychowawców mieli okazję podziwiać to wszystko na własne oczy. Wrażenia z wyjazdu pozostaną z nami na długi czas.

      A. Żabicka

      A. Piaskowska

      E. Tuchółka

      E. Adamczyk-Cękała

      P. Zalewska

     • III edycja Gry Terenowej

     •  

      Uczniowie klas V i VI wzięli udział w III edycji Gry Terenowej „Misja profilaktyka”. Mieli okazję wykazać się wiedzą i umiejętnościami na 13 różnych stanowiskach. Wspólna zabawa na świeżym powietrzu była doskonałą okazją do spędzenia czasu ze znajomymi i zdobycia nowych doświadczeń.

      Klasa VI zdobyła II miejsce, a klasa V miejsce IV.

      Gratulujemy!

      M.Mele

      E.Tuchółka

     • Szkoła jest SMART!

     •  

      Na przełomie kwietnia i maja nasza szkoła brała udział w programie Szkoła jest SMART!

      Dzięki uprzejmości wydawnictwa IUVI Games uczniowie przez 3 tygodnie mieli szansę testować gry Smart Games. Uczniowie dzięki graniu rozwijali logiczne myślenie, kreatywność oraz koncentrację uwagi. Gry bardzo urozmaiciły zajęcia indywidualne i grupowe oraz przerwy. Dziękujemy!

      Psycholog M. Basińska

     • Zawody lekkoatletyczne

     •  

      Dnia 10 maja (piątek) Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kotomierzu wzięli udział w Zawodach Powiatowych w czwórboju lekkoatletycznym organizowanym w Białych Błotach. W skład czwórboju wchodziły takie dyscypliny jak: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal i bieg długi (600 i 1000m)

      Reprezentacja chłopców w składzie : Mateusz Witczak, Igor Oleksy, Kacper Blicharz, Nikodem Grabowski, Witold Pardo i Daniel Ratka zajęła ostatecznie 5 miejsce natomiast dziewczęta w składzie: Zuzanna Poślada, Zuzanna Łuszkiewicz, Karolina Szatkowska, Aleksandra Kaźmierczak, Natalia Plewińska, Sofia Pardo i Nikola Kwasigroch rywalizację zakończyły na znakomitym 3 miejscu i wróciły do domu z brązowymi medalami.

      Ogromne gratulacje dla uczestników a my już przygotowujemy się do kolejnych zawodów tym razem na naszym domowym obiekcie, które odbędą się dnia 29 maja.

      Opiekunowie: R. Nalazek i M. Drożyński

     • Podcast dla Rodziców - informacja

     •  

      POLECAMY PODCAST PRZEMKA GÓRCZYKA SKIEROWANEGO DO RODZICÓW o nowych technologiach, jej wpływie na życie nasze i naszych dzieci oraz o powinności rodzicielskiej.dr Maciej Dębski rozmawia Przemkiem Górczykiem: https://youtu.be/eDu2BU45KSk?s... Jesteśmy w sieci Szkół Odpowiedzialnych Cyfrowo.

      pedagog Ewa Urbańska

     • Gratulujemy pięknego wieku!

     •  

      Dyrektor naszej Szkoły (w latach 1959-1970 oraz 1973-1984), Pan Cyryl Grabowicz obchodzi swoje 95. urodziny.

      W tak uroczystym dniu, składamy serdeczne życzenia: przepełnionego zdrowiem i szczęściem życia, pogody ducha, pomyślności i ludzkiej życzliwości.

      Niech każdy dzień będzie dla Szanownego Jubilata dniem pięknym i radosnym.

      Na pamiątkowym zdjęciu: Pan Cyryl Grabowicz wraz z Dyrekcją Szkoły Podstawowej w Kotomierzu i Wójtem Gminy Dobrcz.

     • Wolontariat

     •  

      Podczas spotkania dla kół wolontariatu Gminy Dobrcz, przeprowadziłyśmy szkolenie dla naszych koleżanek z zakresu profilaktyki raka piersi. Kontynuujemy w ten sposób projekt Badajmy się! #AkcjaMenstruacja

     • Wolontariat

     •  

      Wolontariusze biorą udział w spotkaniu organizowanym przez Stowarzyszenie ALA przy współpracy z Wolontariat Gminy Dobrcz.

      Dziękujemy za nagrodę dla wyróżniającego się Szkolnego Koła Wolontariatu.

     • Uroczystości z okazji świąt majowych

     •  

      Święta majowe, szczególnie Święto Konstytucji, zostały uczczone w Kotomierzu w nietypowy sposób. Członkowie koła historycznego przy współpracy najstarszych uczniów w szkole (klasa 8 i część klasy 7) przygotowali i przeprowadzili grę terenową dla swoich kolegów i koleżanek z klas 4-7. Uczniowie podzieleni na grupy 3-6 osobowe podchodzili do wybranego stanowiska i wykonywali określone zadanie związane z Polską (jej historią lub geografią), Świętem Konstytucji, symbolami narodowymi itp. Zadania można było wykonywać w dowolnej kolejności, stoliki (stanowiska) były rozstawione na całym boisku szkolnym. Uczniowie pokonywali tor przeszkód, układali słowa hymnu polskiego, rozpoznawali postacie historyczne - trudno wymienić wszystkie dziewiętnaście stanowisk. Po zakończeniu tej części obchodów uczestnicy zabawy przechodzili na salę gimnastyczną, gdzie chór szkolny pod kierownictwem p. Aleksandry Trella wykonał dwa piękne utwory patriotyczne. P. Agnieszka Drożyńska przypomniała znaczenie i historię świąt majowych i ogłosiła wyniki gry terenowej oraz wręczyła słodkie nagrody czterem najlepszym drużynom. Tak minęły dwie niezapomniane godziny lekcyjne - na świeżym powietrzu, przy pięknej pogodzie i rywalizacji, która dostarczyła sporo emocji.

       

      A. Drożyńska