• Wycieczka do Trójmiasta

• Z wizytą u Neptuna, oko w oko z foką…

W dniach 02.06.2022r.-03.06.2022r. odbyła się wycieczka, w której uczestniczyły klasy 7a, 8a i 8b wraz z wychowawcami. Na początku zwiedziliśmy Stare Miasto Gdańsk, gdzie mogliśmy zobaczyć m.in. Długi Targ z Dworem Artusa, fontannę Neptuna czy Ratusz. Następnie udaliśmy się na Półwysep Helski. Tam z kolei odwiedziliśmy Fokarium i port rybacki, a także weszliśmy na latarnię morską. Pod wieczór natomiast wybraliśmy się na plażę, gdzie oglądać mogliśmy zachód słońca. Następnego dnia, po zjedzeniu śniadania, udaliśmy się do Gdyni i zwiedziliśmy najsłynniejszy polski żaglowiec ,,Dar Pomorza” oraz Centrum Techniki Experyment. Na zakończenie wybraliśmy się do Sopotu, gdzie spacerowaliśmy po najdłuższym drewnianym molo w Europie. Około godziny 20:00 bezpiecznie wróciliśmy do Kotomierza.

• Wyniki konkursu

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO -

„ZWIERZĘTA W OBIEKTYWIE”

W czerwcu odbyło się rozstrzygnięciekonkursu fotograficznego pt. „Zwierzęta w obiektywie”. Konkurs skierowany był do uczniów klas 4 -7 SP.

Celem konkursu było:
            – przedstawienie zwierząt jako przyjaciół człowieka,
            – uwrażliwienie na ich los,
            – przypomnienie o konieczności dobrego traktowania i opiekowania się zwierzętami,
            – upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki.

Po burzliwych obradach komisja wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce – Kołodziej Amelia kl.7a

II miejsce –Klawikowska Lena kl.5

III miejsce –Nicole Beltrowska kl.6

–  Cholewczyński Krzysztof kl.4

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kotomierzu.

Gratuluję zwycięzcom i zapraszam do obejrzenia fotografii😊

Organizator: Aleksandra Kulpa

• Kangur matematyczny - informacje

• Międzynarodowy konkurs matematyczny KANGUR ma charakter jednorazowego testu. Według organizatorów główną umiejętnością badaną przez KANGURA jest umiejętność logicznego myślenia, a nie czysta wiedza i znajomość wzorów.

Ponad 20 uczniów naszej szkoły wzięło udział w czterech kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin i Kadet.

Olgierd Basiński w kategorii Żaczek uzyskał wynik bardzo dobry, a Adrian Klawikowski z klasy 5 otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy uczniom i ich Rodzicom.

E. Tuchółka

• Świętowanie urodzin

• W maju w punkcie przedszkolnym świętowaliśmy urodziny Amelki i Tymka. Podczas przyjęcia odbyły się zabawy taneczne oraz zabawa z chustą animacyjną.

Wszystkiego najlepszego!

M. Mele

• Międzyszkolny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy

Dnia 2 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej w Borównie odbył się Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny pt. „Miłośnicy Zielonej Ziemi”.

Konkurs adresowany był dla uczniów klas 3 i 4 szkół podstawowych.

Jego celem było pogłębienie wiedzy na temat nauk przyrodniczych, kształtowanie świadomości i postaw proekologicznych, zwrócenie uwagi na piękno otaczającej nas przyrody.

Do konkursu przystąpili uczniowie z sześciu szkół gminy Dobrcz tj. SP z Kozielca, SP ze Strzelec Górnych, SP z Borówna, SP z Dobrcza, SP z Wudzyna i SP z Kotomierza.

W pierwszej części konkursu uczniowie odpowiadali na pytania ogólne dotyczące wiedzy o przyrodzie. Dalsza część konkursu dotyczyła rozpoznawania zwierząt i roślin oraz osadów i opadów atmosferycznych. Kolejnym zadaniem była segregacja śmieci. Ostatnie zadania to rozwiązywanie zagadek i rebusów przyrodniczych.
            Szkołę Podstawową w Kotomierzu dzielnie reprezentowali uczniowie: Oliwier Głodek, Victor Lewandowski, Mikołaj Radtke, Wojciech Rzepiński, którzy zajęli II miejsce.

Uczniowie oprócz wiedzy, doświadczenia i dobrej zabawy, otrzymali nagrody rzeczowe, ufundowane przez Urząd Gminy w Dobrczu.

GRATULUJEMY!!!

Opiekun grupy: Aleksandra Kulpa

• Konkurs ekologiczno- łowiecki w Sicienku

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 7a:

F. Wsołek, N. Nenczak, A. Kołodziej, K. Siwak

Opiekun uczniów: Pani A. Żabicka

Uczestnicy wrócili do szkoły z wyróżnieniem

Gratulujemy!