• Sadzenie cebulek wiosennych kwiatów

Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej miały okazję posadzić cebulki wiosennych kwiatów. Zobowiązały się także do codziennej pielęgnacji roślin. Pomysł sadzenia bardzo spodobał się dzieciom, które z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem sadziły swoje kwiatowe cebulki.

M. Mele

• Makiety budowli historycznych

Uczniowie klasy 4a wykonali podczas lekcji historii makiety budowli, o których była mowa na zajęciach: kościoła, zamku rycerskiego, miasta i zagrody wiejskiej. W pracę włożyli dużo entuzjazmu i pomysłowości, a efekty można było zobaczyć na wystawie zorganizowanej na dolnym korytarzu szkoły.

• Szanowni Rodzice,

informujemy, że od jutra kuchnia szkolna będzie czynna - zostanie podstawiony kontener z wodą do przygotowywania posiłków.

• Obchody Tygodnia Mózgu w naszej szkole

Obchody Tygodnia Mózgu - filmik

W dniach 13.03-17.03 2023 r. uczniowie SP Kotomierz czynnie uczestniczyli w obchodach Tygodnia Mózgu. Dzień czerwony był dniem wysiłku fizycznego. Na przerwach ćwiczyliśmy i byliśmy aktywni. Kolejnym dniem był dzień biały. Dla naszego mózgu to relaks i odpoczynek. W trakcie długich przerw na pufach uczniowe odpoczywali i słuchali relaksującej muzyki. Najwięcej emocji w uczniach wzbudził dzień czarny, czyli zagadkowy escape room zorganizowany w naszej szatni w podziemiach szkoły. Uczniowie, żeby znaleźć kod do drzwi musieli rozwiązać zagadki matematyczne. W czwartek wzbogaciliśmy wiedzę o wodzie, której nasz mózg, potrzebuje w znacznej ilości, aby prawidłowo funkcjonować. Sebastian przy tej okazji częstował uczniów „kroplą pysznej wody”. W zielony piątek przyrządziliśmy sałatki warzywne, owocowe, kanapki i tosty, żeby nasz mózg miał źródło energii. Wszyscy dobrze bawiliśmy się, a przy tym sporo nauczyliśmy.

Amelia - uczennica klasy 8a

• Pani Wiosna

Uczniowie klasy 1a chcąc zachęcić wiosnę do pięknej pogody wspólnie wykonali Panią Wiosnę.

Szanowni Rodzice,

w związku z informacją ukazaną przez Gminę Dobrcz dot. zakażenia wody bakterią grupy coli w obrębie niektórych miejscowości, w dniu jutrzejszym nasza kuchnia szkolna nie będzie wydawała herbaty oraz posiłków. W związku z powyższym prosimy o zabranie przez dzieci większej ilości kanapek oraz wody do picia.

• Dzień Kolorowej Skarpetki

• To już jutro!

Zróbmy skarpetkowe wyzwanie! ;)

Skarpetkowe wyzwanie odbywa się co roku 21 marca z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Tego dnia zakładamy dwie różne skarpetki.

Cel akcji: promowanie postawy ceniącej ludzką różnorodność, dzięki której świat jest piękny, kolorowy, ciekawy i inspirujący.

#SkarpetkoweWyzwanie

• Kangur matematyczny

• Międzynarodowy konkurs KANGUR MATEMATYCZNY jest adresowany dla uczniów szkół podstawowych kl. 2-8 w czterech kategoriach. Ma na celu popularyzację matematyki.

W tym roku udział wzięło 23 uczniów. Otrzymali niespodziankę w postaci układanki przestrzennej. Dla uczniów uczestnictwo w konkursie było zabawą i intelektualnymi wyzwaniami.

E. Tuchółka

• Udział w konkursie filmowym

W piątek 17 marca uczennice oddziału 8a brały udział w rozstrzygnięciu konkursu filmowego ,,Bezpieczni w ruchu drogowym '', które odbyło się w Centrum Kultury Synagogi w Koronowie.

A. Łaska

• Światowy Tydzień Mózgu

W tym tygodniu obchodziliśmy w szkole Dni Mózgu. Klasa 3 b również aktywnie dołączyła do tego wydarzenia. Uczniowie przygotowali plakat informujący o zdrowej diecie dla naszego mózgu. Z plakatu możemy dowiedzieć się między innymi, które produkty wpływają na poprawę koncentracji i pamięć.

M. Perlik

• Gratulujemy!

• Konkurs gminny na temat strajków rolniczych w Bydgoszczy

Dnia 16 marca, w rocznicę strajku rolniczego rolników indywidualnych w Bydgoszczy, odbyły się w SP Kozielec uroczystości upamiętniające tamte wydarzenia. Brali w nich udział uczestnicy strajków, przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych oraz centralnych, lokalnych drużyn strażackich oraz uczniowie zainteresowani historią, którzy przygotowali się do konkursu historycznego organizowanego w ramach tych obchodów.

Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice klas ósmych wyłonione po eliminacjach szkolnych (chętnych do udziału w konkursie było ośmioro): Julia D. i Amelia G. z klasy 8b oraz Natalia N. z klasy 8a. Przygotowały się sumiennie, co udowodniły zajmując wysokie miejsca: Amelia II, Natalia III. W konkursie brali udział uczniowie ze wszystkich szkół naszej gminy, łącznie 17.osób. Uczennice otrzymały cenne nagrody, lecz sama możliwość spotkania się z uczestnikami wydarzeń historycznych była dla nich też sporym przeżyciem. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej, pozytywnej atmosferze, co było w dużej mierze zasługą organizatorów. Dziękujemy.

• Gratulujemy!

Laureat konkursu historycznego

Uczeń klasy 8b, Franciszek Rzepiński, uzyskał tytuł laureata w konkursie historycznym organizowanym przez Kujawsko – Pomorskie Kuratorium Oświaty. Po przejściu pierwszych etapów konkursu, na poziomie województwa uzyskał wynik 96%, jeden z najwyższych w konkursie. Zagadnienia obejmowały cały materiał przerabiany w szkole podstawowej, od ludzi pierwotnych do wieku XX, wymagały znajomości nie tylko wydarzeń politycznych, lecz także gospodarczych, kulturalnych itp. Franek przyznał, że wiedzę historyczną czerpał nie tylko z lekcji historii i podręczników, ale też z filmów, programów i książek, które go zainteresowały. Uzyskanie tytułu laureata zostanie odnotowane na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i na pewno ułatwi Frankowi dostanie się do wymarzonej szkoły.