• Zajęcia na świeżym powietrzu

• Najmłodsze dzieci z naszej szkoły brały udział w zabawach przy użyciu wszystkich zmysłów. Zajęcia z elementami sensoplastyki i piękna pogoda namalowały na buziach dzieci uśmiechy przez cały dzień.

M. Mele

L. Kwiatkowska

• Dzień pełen emocji i wzruszeń...

• Pani Dyrektor i Wicedyrektor szkoły, przewodniczący Rady Rodziców, Pan Grzegorz Rutkowski, pracownicy Administracji i Obsługi oraz cała społeczność uczniowska pod okiem nauczycieli/wychowawców, pożegnała uroczyście Panią Danutę Kopczyńską, Panią Małgorzatę Pulkowską-Worek i Panią Danutę Nitz, które od 1 września przechodzą na, w pełni zasłużoną, emeryturę.

Dziękujemy za zaangażowanie w życie szkolne, za codzienny trud, troskę i życzliwe serce

Jeszcze raz składamy wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności, wiele chwil wytchnienia oraz, by te wolne chwile były zawsze radosne!

...również Panu Bartkowi i Panu Robertowi, życzymy wszystkiego najlepszego.

• Świętowanie urodzin

• W czerwcu w punkcie przedszkolnym świętowaliśmy urodziny Oliwii, Olka i Nikodema. Podczas przyjęcia odbyły się zabawy taneczne oraz zabawa z chustą animacyjną.

Wszystkiego najlepszego!

M. Mele

• Podsumowanie projektu „Być jak Ignacy” realizowanego w SP Kotomierz w roku szkolnym 2021-22.

• W pracach grupy projektowej „Być jak Ignacy” brało udział kilkunastu uczniów klas siódmych, do końca roku dotrwało dwanaścioro: Angelika, Natalia, Julia, Karol, Staś, Leon, Franek, Filip, Oskar, Bartek, Sebastian i oczywiście Ignacy. Uczniowie spotykali się co tydzień po lekcjach z koordynatorką projektu p. A. Drożyńską, wspólnie zapoznawali się z materiałami i zadaniami przygotowanymi przez organizatorów. Tematy realizowane w tym roku szkolnym dotyczyły m. in. archeologii i paleontologii, badań kosmosu i mózgu, obserwacji zachowań zwierząt, konstruowania maszyn prostych, samolotów i silników rakietowych, pracy polarników itp. Szeroki wachlarz tematyczny dał możliwość wykazania się każdemu uczniowi, np. badania kosmosu zafascynowały Bartka, a w obserwacji zwierząt najlepsza była Natalia. Uczniowie nagrali audycję dla radia PiK, filmik o ich pracy (niedługo dostępny na stronie internetowej szkoły), wzięli udział w dwóch wycieczkach edukacyjnych (bez żadnych kosztów z ich strony) – do Karolewa, gdzie w muzeum szukali najstarszych śladów człowieka na naszych terenach oraz do Bydgoszczy, którą zwiedzili w trakcie gry miejskiej przygotowanej i przeprowadzonej przez nauczycielkę i uczniów Techników Menedżerskiego z Bydgoszczy. Tematem gry była „Bydgoszcz w trakcie II wojny światowej”, uczniowie w grupach rywalizowali poszukując informacji i zdobywając punkty, lecz największym zaskoczeniem były nagrody – każdy uczeń ze zwycięskiej drużyny otrzymał powerbank.

Nasza grupa projektowa zrealizowała wszystkie 114 zadań w ciągu całego roku szkolnego, wysłała wszystkie niezbędne dokumenty, sprawozdania, zdjęcia i filmy. Czekamy teraz na ocenę ostatniego filmu, którego punktacja będzie decydująca w konkursie. Raczej nie liczymy na nagrody, choć w pewnej chwili mieliśmy 14.miejsce w Polsce – ale konkurencja jest bardzo silna. Udział w projekcie dał nam dużo frajdy, sporo się nauczyliśmy i zgraliśmy w grupie – i to jest najważniejsze. Uczniowie już sobie zagwarantowali kontynuację projektu w przyszłym roku szkolnym, gdzie pójdzie nam jeszcze lepiej, bo już znamy zasady gry (w tym roku startowaliśmy po raz pierwszy). Trzymajcie za nas kciuki!

• Pokaz talentów - zaproszenie

• Zaproszenie na pokaz talentów

W poniedziałek 20.czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej w Kotomierzu odbędzie się pokaz talentów dla uczniów naszej placówki (kl. 1-8). Jeśli ładnie rysujesz, śpiewasz, tańczysz, żonglujesz piłką, konstruujesz modele lub masz jakikolwiek inny talent - zaprezentuj się, zapraszamy. To nie jest konkurs, nie ma 1., 2. czy 3. miejsca, wszyscy są wygrani. Zgłoszenia przyjmuje p. Agnieszka Drożyńska.