• Światowy Dzień Warzyw i Owoców

23 października 2023r. obchodziliśmy w Oddziale Przedszkolnym „0” Światowy Dzień Warzyw i Owoców. Podczas zajęć rozmawialiśmy o tym, jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców i warzyw. Z niewielką pomocą swoich pań dzieci wykonały pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Przy okazji uczyliśmy się również zasad higieny i współpracy w grupie. Samodzielnie wykonane przekąski smakowały wszystkim dzieciom.

K. Drozdowska

• Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie...

Nasza szkoła kolejny już rok włącza się w kampanię: ,,JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE!” zainicjowanego przez Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus. Uczniowie i uczennice zapoznali się z formami pomocy osobom z dysfunkcją wzroku.

E. Urbańska

• Wyniki konkursu

• ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

zorganizowanego w Szkole Podstawowej w Kotomierzu wspólnie ze Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Regionalnych „WIR” z siedzibą w Siennie.

We wrześniu na terenie naszej szkoły miał miejsce konkurs plastyczny pt. ”Moje wspomnienie z wakacji”.

Konkurs skierowany był do uczniów klas 1 - 3 oraz 4 - 8 SP.

Celem konkursu było:

- rozwijanie wyobraźni twórczej,

- pasji do poznawania i odkrywania nowych, ciekawych miejsc w kraju i zagranicą,

- rozwijanie zdolności manualnych.

Oceny prac oraz wyłonienia laureatów dokonała komisja konkursowa w składzie:

Aleksandra Kulpa - przewodnicząca, Anna Kalisz - członek,

Karolina Marciniak - członek, Ewa Tuchółka - członek.

PO BURZLIWYCH OBRADACH KOMISJA WYŁONIŁA NASTĘPUJĄCYCH ZWYCIĘZCÓW:

w kategorii klas 1- 3:

1. Książek Nikola kl.1

2. Michałek Milan kl.1

3. Pipczyńska Amelia kl.2b

Wyróżnienie – Baumgart Agata kl.2b

w kategorii klas 4 - 8:

1. Witek Milena kl.8

2. Łaska Oliwia kl.4b

3. Szuster Olga kl.5a

Wyróżnienie – Klawikowska Lena kl.7

Uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Regionalnych „WIR” z siedzibą w Siennie, które podczas finałowego apelu wręczył zwycięzcom Prezes Stowarzyszenia Pan Rafał Modlisz.

Na koniec wszyscy uczniowie naszej szkoły zostali poczęstowani cukierkami ufundowanymi również przez Stowarzyszenie.

DZIĘKUJEMY SPONSOROM

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM 😊😊😊

Szkolny koordynator:

Aleksandra Kulpa

• Sprawozdanie z wycieczki do Świecia

Dnia 17 października klasy 6,7 i 8 wybrały się na wycieczkę do Świecia pod opieką swoich wychowawców. Młodzież poznała kolejne miasto ze swojego regionu . Dzieci zwiedziły starą farę i zapoznały się z jej historią dzięki uprzejmości proboszcza księdza Marcina Wawrzynkowskiego. Następnie wszyscy udali się pod opieką przewodnika do zamku krzyżackiego w Świeciu. Po wysłuchaniu kilku informacji na temat życia dawnych mieszkańców zamku, uczniowie zwiedzili śródmieście , kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP oraz Izbę Regionalną. Wycieczkę dzieci zakończyły ciepłym posiłkiem w KFC. Pogoda i humory dopisały. Młodzież już planuje kolejny wyjazd.

P. Zalewska

• Las w słoiku

Uczniowie klasy 2a w ramach projektu Jestem przyjacielem przyrody wykonali las w słoiku.

• Kukiełki Pana Kleksa

Klasa 4b wykonała na języku polskim kukiełki pana Kleksa. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością lektury, ale również kreatywnością. Poniżej efekty ich pracy.

• Koło gier planszowych

We wtorek dzisiejszym odbyło się już trzecie spotkanie koła gier planszowych. Liczba uczestników przeszła moje oczekiwania. Dzieci miały okazję do pracy w zespołach, w których tworzyły własne gry planszowe. Atmosfera na zajęciach była gorąca. Pomysły dzieci zaskoczyły by niejednego twórcę gier.

• Akademia z Okazji Dnia Edukacji Narodowej w oddziałach 4-8

Dnia 12 października uczniowie klasy 7 przygotowali inscenizację z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Młodzież wcieliła się w role nauczycieli i w zabawny sposób przedstawiła wymianę poglądów między pedagogami na temat dzisiejszej edukacji. Uczniowie zaprezentowali także żartobliwe i skoczne piosenki na powyższy temat. Na zakończenie przedstawienia dzieci złożyły nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły życzenia oraz wręczały własnoręcznie przygotowane upominki.

A. Żabicka
            A. Piaskowska
            P. Zalewska

• Pasowanie na Uczniów oraz niespodzianka muzyczna dla Nauczycieli

12 października uczniowie klasy pierwszej zostali Pasowani przez Panią Dyrektor Grażynę Gwizdałę na Uczniów Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Kotomierzu.

W szkolne progi, dając Pierwszakom dobre rady i oferując swoje wsparcie, wprowadzili ich starsi koledzy i koleżanki z klasy trzeciej.

Dziękujemy!

W uroczystości uczestniczyli Rodzice Pierwszoklasistów, którzy przygotowali w tym ważnym dniu dla swoich dzieci niespodziankę, jaką były rożki obfitości. W ważnym dla nas wydarzeniu mieliśmy przyjemność gościć Wizytator Kujawsko- Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Panią Violettę Jaśkiewicz.

Na koniec spotkania klasy drugie zaprezentowały muzyczną niespodziankę dla Nauczycieli, z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej .

Wszystkim obecnym na uroczystości Nauczycielom zostały wręczone podziękowania za: cyt. „wielką cierpliwość, niesłychaną wyrozumiałość, ogromne ciepło oraz zaangażowanie w pracę i edukację".

• Gratulacje dla Julii!

Julia z Oddziału Przedszkolnego zajęła I miejsce w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym pt. „W zdrowym ciele zdrowy duch”, którego organizatorem było Niepubliczne Przedszkole Anglojęzyczne Tęczowa Kraina w Niemczu.

Serdecznie gratulujemy!

K. Drozdowska

• Życzenia na Dzień Nauczyciela

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy 5b pod kierunkiem wychowawcy przygotowali dla Nauczycieli filmik z podziękowaniami oraz życzeniami. Zapraszamy do obejrzenia.